1. Turcja – wakacje 2020

  Leżąca na dwóch kontynentach i nad czterema morzami Turcja – to połączenie orientalnej kultury, ciekawych zabytków, fascynujących miejsc i ciepłego błękitnego morza.

  Plażowicze z pewnością znajdą coś dla siebie na Wybrzeżu Egejskim, czy Likijskim lub na tak chętnie odwiedzanej Riwierze Tureckiej. Jednak odwiedzając Turcję nie można zapomnieć o jej dorobku kulturalnym. Stambuł, Efez, Hierapolis czy Afrodyzja to raj dla kochających historię i sztukę. A słynne trawertyny i termalne źródła w Pamukkale zachwycą miłośników przyrody.

  Oferty wczasów i wycieczek do Turcji 2020:

  Riwiera Turecka i Cylicja, a także Turcja Egejska to idealne miejsca do uprawiania sportów wodnych. Do najpopularniejszych dyscyplin należą: windsurfing, kitesurfing, żeglarstwo i kajakarstwo. Okolice miasta Belek stały się z kolei głównym ośrodkiem golfa w Turcji. Znajduje się tu 8 pól na światowym poziomie, z całą infrastrukturą dla graczy o zróżnicowanych umiejętnościach. Niezapomnianych wrażeń dostarczy rafting po tureckich rzekach. Do najbardziej znanych należą te, odbywające się na rzece Köprüçay.

  * Podczas lotu balonem nad Kapadocją, cudownym, historycznym regionem, można zobaczyć widoki, jakich nie ma nigdzie indziej.

  * Będąc w okolicy Istambułu koniecznie należy wybrać się na rejs po Bosforze – cieśninie, która dzieli Istambuł na część azjatycką i europejską. Warto tu skorzystać z rejsu promem turystycznym po najbardziej popularnych szlakach cieśniny.

  * Jedną z niezapomnianych atrakcji stanowi rejs po Morzu Śródziemnym. Tras i możliwości jest wiele. Można odbyć podróż wzdłuż wybrzeża lub popłynąć na wyspę Rodos, Kos lub turecką część Cypru.

  * Regiony nadmorskie oferują tzw. Błękitne Rejsy, w czasie których można zwiedzać pobliskie wysepki, ruiny miast, czy po prostu piękną przyrodę.

  Sprawdź również – Turcja – wakacje z dzieckiem

   

  Zobacz jak pięknie jest w Turcji!

  Sprawdź:
  gdzie na wakacje z dziećmi

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne