1. Słowiński Park Narodowy i okolice: co warto zobaczyć?

  Jest atrakcyjnym obszarem dla miłośników przyrody, choć i pasjonaci historii będą mogli w ciekawy sposób spędzić wolny czas w tej części Wybrzeża. Tereny Słowińskiego Parku Narodowego mogą się okazać dla każdego z nas rewelacyjnym miejscem na wczasy nad morzem. Dobre zagospodarowanie, świetnie rozwinięta baza noclegowa oraz ciekawe atrakcje – oto czynniki, dzięki którym turystyka w tej części kraju ma się coraz lepiej. Co warto zobaczyć w czasie wypoczynku w tym rejonie?

  Przyrodnicze skarby

  Wiele atrakcji czeka na tych turystów, którzy wybiorą się na piesze wycieczki po terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Jest on znany doskonale z największych ruchomych wydm, które tworzą tu wyjątkową scenerię. Tereny Słowińskiego Parku Narodowego zachwycają również pięknymi jeziorami oraz potężnymi kompleksami leśnymi. W okolicy parku nie brak jednak i ciekawych miejscowości, w których na turystów czekają wspaniałe zabytki. Którym z nich warto poświęcić swój czas?

  Słowiński Park Narodowy co zobaczyć

  Słowiński Park Narodowy  – co zobaczyć?

  Kto chce maksymalnie wykorzystać wczasy nad morzem, ten koniecznie powinien wybrać się na wycieczkę w rejon Smołdzina. Ta niewielka miejscowość zachwyca muzeum przyrodniczym oraz tajemniczą górą Rowokół, która doskonale sprawdza się jako punkt widokowy. Inna ciekawa miejscowość, która fascynuje turystów wędrujących po tej części kraju, jest Czołpino. Ta niewielka miejscowość jest doskonałym punktem dla tych, którzy chcą się w czasie wakacji nacieszyć ciszą i spokojem. W rejonie tej miejscowości czekają na turystów takie atrakcje, jak latarnia morska z końca XIX wieku oraz Czołpińska Góra – najwyższa wydma znajdująca się w granicach Słowińskiego Parku Narodowego. Miłośnikom kultury ludowej niezapomnianych wrażeń dostarczą z kolei wycieczki w rejonie wsi Kluki – niewielkiej miejscowości znanej z ciekawego Muzeum Wsi Słowińskiej. To wyjątkowa placówka muzealna, na terenie której wciąż można się nacieszyć widokiem tradycyjnych dla tej części Wybrzeża budowli – domów mieszkalnych oraz warsztatów rybackich. Idealnym miejscem na wczasy nad morzem w tej części kraju jest też Łeba, będąca jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych nad polskim morzem. Warto się tez wybrać do Słupska – miasta, którego zabytki mogą oczarować każdego turystę.

  Słowiński Park Narodowy oraz leżące w jego okolicy miejscowości mają wiele uroku. Warto im poświęcić swój czas. Wycieczki po tej części Wybrzeża mogą się przecież dla każdego z nas stać wspaniałą przygodą, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

Kategorie
Aktualności