1. Bornholm i jego atrakcje

  Czy istnieje sposób na to, by w wyjątkowy sposób urozmaicić sobie wczasy spędzane nad morzem? Ci, którym tradycyjny wypoczynek na polskim wybrzeżu już nieco się znudził, coraz chętniej decydują się na unikalne wycieczki. Ich celem jest Bornholm – piękna wyspa, która przyciąga malowniczymi miasteczkami oraz typowo skandynawskim charakterem. Wycieczki organizowane przez biura podróży oraz rejsy promami sprawiają, że wyprawa na tę duńską wyspę nie stanowi już większego problemu. Czy warto ją odwiedzić? Jakie atrakcje turystyczne czekają na tym niezwykłym skrawku ziemi?

  Bornholm: niewielka wyspa pełna atrakcji

  Choć Bornholm jest wyspą niewielką, na jej terenie na brak atrakcji narzekać nie można. Piękne miasteczka oraz kościółki wznoszone w czasach średniowiecza stały się symbolami tej wyspy. Jest ona jednocześnie rajem dla miłośników turystki aktywnej. Wycieczki rowerowe po jej terenie już dawno stały się popularne wśród polskich turystów, a dzięki promom wyprawa ze sprzętem na Bornholm jest zadaniem dziecinnie prostym.

  Najpiękniejsze zakątki wyspy

  Urocze miasteczka i niezwykłe atrakcje czekające na wyspie sprawiły, że turystyka zajęła na jej terenie bardzo ważne miejsce. Gdzie warto się wybrać? Wielu wrażeń dostarczyć może wizyta w Ronne – najważniejszym mieście na wyspie. Kusi ono wspaniałą zabudową oraz Muzeum Bornholmu, w którego ekspozycji ważne miejsce zajmuje miejscowa ceramika. Wspaniała latarnia morska oraz średniowieczny kościół, dawne fortyfikacje oraz piękne widoki – oto walory tego miasta. Dla miłośników przyrody atrakcyjnym celem wycieczki może okazać się miasto Akirkeby. W jego pobliżu rozciągają się wspaniałe lasy, a na terenie miejscowości nie brak placówek muzealnych związanych z wyspiarską przyrodą. Kusi też północne wybrzeże, na terenie którego nie brak pięknych wiatraków oraz ciekawych zabytków. Rotundowe kościoły, będące jednym z symboli wyspy, z pewnością zasługują na uwagę. Warto tu również odwiedzić zabytkowe zamczyska, wśród których wyjątkową sławę zyskał zamek Hammershus. Znajduje się on w pobliżu miejscowości Sandvig. Swą sławę zawdzięcza on nie tylko majestatycznej sylwetce, ale i pięknej scenerii.

  Popularność duńskiej wyspy dziwić nie powinna. Choć swą powierzchnią dorównuje ona Warszawie, ciekawych zabytków i malowniczych zakątków na jej terenie nie brakuje. Wycieczki po niej mogą stać się wspaniałą przygodą oraz szansą na lepsze poznanie kultury skandynawskiej.

Kategorie
Aktualności