1. Malta i jej atrakcje – Jak spędzić czas w północnej części wyspy?

    Północna Malta to moc atrakcji dla dużych i małych. W gronie tych atrakcji, które poleca niemal każde biuro podróży, znajduje się wybrzeże znane jako White Rock. Na rodziny chcące spędzić tu czas na dobrej zabawie czeka w tym miejscu zarówno park wodny, jak i ciekawe delfinarium. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych jest tu plac zabaw z dinozaurami, które na tle wznoszących się w pobliżu białych skał prezentują się naprawdę imponująco. Z resztą atrakcji dla dzieci na Malcie jest bardzo dużo – więcej znajdziecie na stronie Dzieckowpodrozy.pl

    Wczasy w północnej części wyspy można też spędzić w rejonie zatoki Salina Bay. Do najpopularniejszych kurortów, jakimi może się tu pochwalić Malta, zaliczyć można taką miejscowość, jak Qawra. Głównym walorem tego miejsca jest względny spokój oraz piękne widoki na wybrzeże. Niestety, po znajdujących się tu dawniej fortyfikacjach wznoszonych przez joannitów nie ma tu dziś śladu. Komu marzy się gwar i zabawa w pubach, ten może wybrać się do pobliskiego miasta. Jest nim Bugibba, znana jako miasto tętniące życiem, choć niezbyt piękne ze względu na swą zabudowę. Za najciekawszą ofertę spędzania czasu w rejonie tego miasta uchodzą wycieczkowe rejsy wokół pobliskiej Wyspy św. Pawła.

    W północnej części Malty wyróżnia się też malownicza Mellieha – miasteczko znane z luksusowych rezydencji, licznych restauracji oraz pięknych widoków na okolicę. Miłośników pięknych widoków zachwyci też z pewnością grzbiet Marfa, z którego można podziwiać okoliczne plaże i delektować się widokami maltańskiego wybrzeża. Malta to wyspa wyjątkowa. Piękne widoki i świetne zagospodarowanie sprawiają, że tu nudzić się nie można. Niemal każde biuro podróży ma dziś w swej ofercie wczasy na tej wyspie. Czy warto brać udział w takiej wyprawie? Jeśli komuś marzy się wypoczynek na słonecznej plaży, zabawa w morzu oraz wycieczki po historycznych miastach pełnych zabytków, Malta może się dla niego okazać idealną propozycją.

    Już wkrótce wiecej o najciekawszych miejsca do zobaczenia na Malcie!

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne