1. Gdańsk – miasto które musisz odwiedzić

    Gdańsk jest piątym co do wielkości miastem Polski. Razem z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto. Jest najstarszym z tych miast – pierwsze wzmianki o Gdańsku pochodzą sprzed ponad tysiąca lat. To miasto bardzo doświadczone przez historię. Dwukrotnie miało status Wolnego Miasta.

    Gdańsk zwiedzanie

    Moc atrakcji, dla których warto spędzić w Gdańsku urlop czy wakacje, jest trudna do wyliczenia. Pierwszą z nich niech będzie obecność licznych plaż z racji, iż Gdańsk leży w bezpośrednim sąsiedztwie Morza Bałtyckiego. Dla turystów planujących typowo plażowy wypoczynek czeka duża baza tanich noclegów w prywatnych kwaterach. Kolejna kwestia to fakt, iż Gdańsk był jednym z miast-gospodarzy Euro 2012. Posiada przez to piękny stadion oraz ogromną bazę noclegową, hotele nawet o bardzo wysokim standardzie oraz liczne restauracje, gdzie można zjeść świeżo złowioną rybę. Wybierając się w podróż do Gdańska, warto zaplanować zwiedzanie przepięknej starówki, na czele z zabytkami takimi jak: jeden z największych ceglanych kościołów na świecie – Kościół Mariacki, Dwór Artusa, Fontanna Neptuna, Żuraw, ratusz Głównego Miasta, Złota Kamienica, Długi Targ, Zielona Brama. To własnie tam odbywa się Jarmark Dominikański, który stał się letnią wizytówką miasta. Kilka kilometrów od centrum znajduje się dzielnica Gdańska – Westerplatte. To tu symbolicznie rozpoczęła się druga wojna światowa. Fakt ten upamiętnia ogromny, górujący nad gdańskim portem pomnik. Dla wielu turystów atrakcją jest także rejs statkiem po Motławie i Zatoce Gdańskiej.

     

    Najsprawniej i najtaniej zwiedzisz Gdańsk z Kartą Turysty – to znacznie ułatwia poruszanie się po mieście, a dodatkowo dostaniesz sporo zniżek i gratisów!

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne