1. Wakacje we Władysławowie – co robić i czego się spodziewać?

  Władysławowo to niewątpliwie jedno z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych w naszym kraju. To położone nad Zatoką Pucką i Bałtykiem miasto co roku odwiedzane jest przez tysiące turystów z całej Polski, którzy spragnieni są słońca, morskich fal i różnorakich rozrywek. Faktycznie trudno się tutaj nudzić, a przy pięknej pogodzie można liczyć na udany urlop. Jednak ze względu na specyfikę tego miejsca, warto się trochę o nim dowiedzieć, zanim zarezerwuje się miejsca noclegowe.

  Tętniący życiem raj dla rodzin z dziećmi

  Decydując się na wakacje we Władysławowie warto sobie uświadomić, że jedzie się do miejsca pełnego ludzi, energii, różnych dźwięków, barw i zapachów. Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego miasto bowiem budzi się po zimowym marazmie i przeobraża w prawdziwe centrum rozrywki. Zarówno centrum miasta tuż przy dworcu PKP, jak również ulica Morska wiodąca do plaży oraz przylegające do niej uliczki pełne są stoisk oferujących dosłownie wszystko: lody, słodycze, napoje, fast-foody, pamiątki, ubrania, gadżety, tanie książki oraz oczywiście wszelkiej maści akcesoria do plażowania. Oprócz tego na każdym kroku spotkać można bary serwujące obiady domowe, smażalnie ryb oraz oczywiście zimne napoje.

  Sprawdź: Władysławowo – hotel nad morzem dla rodzin z dziećmi

  Przy ulicy Hallera prowadzącej do urzędu miasta w dawnym Domu Rybaka również pełno jest różnych straganów, namiotów z piwem i karaoke, a także mini placów zabaw dla dzieci. W pobliżu wspomnianego urzędu miasta mieści się z kolei ulubione miejsce najmłodszych wczasowiczów, czyli Lunapark Sowiński oferujący cały wachlarz atrakcji – od największej w Polsce kolejki górskiej, poprzez różne karuzele, park linowy, kule wodne, na quadach kończąc. Aż trudno w to uwierzyć, ale to nie wszystkie atrakcje Władysławowa, ponieważ w sezonie przyjeżdża tutaj często cyrk, organizowane są też różne występy i koncerty. Latem miasto zapewnia ogromną ilość wrażeń, dlatego na urlop powinny je wybrać osoby, które są spragnieni tego rodzaju atrakcji.

  Władysławowo na sportowo

  Miasto bardzo silnie związane jest ze sportem, ponieważ mieści się tutaj znany Ośrodek Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo”. Na jego terenie znajdują się korty tenisowe, pływalnia, boiska, a także wypożyczalnia sprzętu sportowego. Dużą atrakcją miasta jest Ocean Park, prezentujący eksponaty związane z morską fauną. Niedaleko ośrodka jest też słynna Aleja Gwiazd Sportu, czyli deptak prowadzący do morza, na którego płytach chodnikowych znajdują się gwiazdy z nazwiskami największych polskich sportowców. Dla osób lubiących spędzać urlop aktywnie Władysławowo oferuje mnóstwo możliwości – można tutaj uprawiać m. in. żeglarstwo, kitesurfing, windsurfing (głównie na Zatoce Puckiej), jazdę konną, paralotniarstwo, motolotniarstwo.

  Ogromną popularnością cieszą się również wypożyczalnie rowerów we Władysławowie, ponieważ jest tutaj wspaniała ścieżka rowerowa prowadząca przez cały Półwysep Helski. Przez około 30 kilometrów trasy można podziwiać wspaniałe widoki rozciągające się raz na Zatokę Pucką, a raz na Bałtyk, a także poznać wiele znanych miejscowości takich jak Jastarnia, czy Jurata. Jest to ciekawa alternatywa dla plażowania, które oczywiście we Władysławowie jest również popularne. Miasto ma 5 kąpielisk, na których nie brakuje zjeżdżalni i dmuchańców dla dzieci, a także wielu atrakcji dla dorosłych.

  Na koniec warto wspomnieć o dobrze rozwiniętej bazie noclegowej. Największą popularnością cieszą się kwatery prywatne we Władysławowie i okolicznych miejscowościach, ale są tu także campingi, domy wczasowe oraz przytulne pensjonaty. Miasto ukierunkowane jest na obsługę turystów z Polski, dlatego są tu dość atrakcyjne ceny noclegów, na każdym kroku można spotkać bary serwujące niedrogie obiady domowe, są tu również uwielbiane przez Polaków dyskonty, umożliwiające tanie zakupy.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne