1. Żuławy: to trzeba zobaczyć!

  Znane są z pięknych widoków oraz cennych zabytków. Malownicze Żuławy przyciągają, a wycieczki po tej krainie każdemu mogą sprawić wiele radości. Na jakie atrakcje turystyczne warto tu zwrócić szczególną uwagę?

  Co warto wiedzieć o Żuławach?

  Rolniczy krajobraz oraz żyzne ziemie to cechy, z którymi większość z nas zwykła kojarzyć Żuławy. Trudna walka z wodami Wisły sprawiła, że osadnictwo na tym terenie ma swą specyfikę. Dzięki Holendrom, a raczej uciekającym z tego kraju menonitom, rozwinęło się tu osadnictwo. Dziś turyści przybywają na Żuławy głównie ze względu na piękne krajobrazy oraz unikalne atrakcje. Ptasie ostoje, tajemnicze kanały i malownicze mostki to symbole Żuław. Kusi też słynna depresja koło miejscowości Raczki Elbląskie, będąca najniżej położonym punktem na ziemiach polskich. Nie brak tu również pięknych miast oraz miejscowości, obok których trudno przejść obojętnie. Które z nich cieszą się największym zainteresowaniem turystów?

  Kanał Elbląski: niezwykły zabytek techniki

  Jedną z największych atrakcji na Żuławach jest Kanał Elbląski. Ten zabytek techniki liczy sobie ponad 150 lat, a możliwość odbycia wycieczki turystycznym statkiem to wspaniała przygoda dla każdego turysty. kusi malowniczość trasy oraz liczne pochylnie, dzięki którym stał się on jedną z najciekawszych tras wodnych w Europie.

  Malbork: w cieniu krzyżackiego zamku

  Zamek krzyżacki w Malborku to jeden z najcenniejszych zabytków średniowiecznej architektury obronnej na ziemiach polskich. Zaglądają tu wycieczki z całej Europy, dla których możliwość zwiedzenia potężnej twierdzy krzyżackiej jest wspaniałą przygodą. Malbork może się jednak pochwalić i innymi zabytkami. Gotycki ratusz oraz średniowieczny kościół parafialny, wspaniałe bramy miejskie – oto najważniejsze atrakcje, które czekają u stóp krzyżackiego zamku.

  Kwidzyn: niezwykły zespół zamkowy

  Żuławy mogą się też pochwalić innym zamkiem, którego w czasie wycieczki po tej części Polski nie można pominąć. To zespół zamkowo – katedralny w Kwidzynie, którego historia sięga I połowy XIV wieku. Dawna siedziba biskupów pomezańskich przyciąga uwagę wyjątkową formą architektoniczną oraz zbiorami muzealnymi, które w zamkowych wnętrzach prezentują się wspaniale. Tu można zdobyć wiele cennych informacji na temat kultury i historii regionu, choć największym zainteresowaniem zwiedzających cieszą się dawne narzędzia tortur.

  Wycieczki po tak malowniczej krainie, jaką są Żuławy, to idealna propozycja dla turystów interesujących się historią. Ten region może jednak oczarować i tych, dla których liczą się piękne widoki oraz możliwość odwiedzania miejscowości znanych z pięknej zabudowy. Moc atrakcji oraz unikalna sceneria to czynniki, dzięki którym Żuławy już dawno stały się ważnym punktem na turystycznej mapie Polski, a zainteresowanie tutejszymi atrakcjami od lat utrzymuje się na wysokim poziomie.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne