1. Zoo Safari Borysew

  Egzotyczne zwierzęta, pięknie zaaranżowana przestrzeń i liczne atrakcje sprawiają, że ZOO Safari jest idealnym miejscem do rodzinnego wypoczynku na łonie natury.

  Położone w Borysewie w województwie łódzkim ZOO Safari przypomina nieco afrykańską sawannę, na której można spotkać dzikie zwierzęta. Tutaj jednak nie musimy się ich obawiać, możemy podziwiać je na przestronnych wybiegach. Łącznie na obszarze 22 ha zobaczyć można ponad 350 zwierząt z 85 gatunków, w tym także te z najodleglejszych zakątków naszej planety. ZOO Safari otrzymało wiele wyróżnień, w tym certyfikat najlepszego produktu turystycznego województwa łódzkiego w 2011 roku, nadawany przez Regionalną Organizację Turystyczną.

  Sprawdź: najlepsze atrakcje dla dzieci w Polsce
   

  Atrakcje ZOO Safari Borysew

  zoo safari borysew atrakcje dla dzieciW ogrodzie zoologicznym mamy okazję oglądać najgroźniejsze dzikie zwierzęta, spośród których wiele należy do gatunków zagrożonych, jak białe tygrysy bengalskie, białe wilki, pumy, serwale czy niezwykle rzadkie białe lwy (szacuje się, że na całym świecie żyje ich już tylko około 100). Dużym wydarzeniem w skali całego zoologicznego świata były też narodziny trzech białych lwów w Borysewie – pierwszy taki przypadek w Polsce. Oprócz drapieżników zoo może pochwalić się również takimi zwierzętami jak lemury, jedyne w naszym kraju bawoły afrykańskie, żyrafy, alpaki, antylopy, zebry, tapiry czy małpy. Są nawet kangury i wielbłądy. Stworzone tu także „Świat Wodny” – miejsce, w którym odwiedzający ze specjalnej sztucznej wyspy mogą podziwiać mieszkające tu żółwie, ptactwo wodne, oraz uwielbianą przez dzieci fokę Dawida. Po ogrodzie obwozi też kolejka, która przy złej pogodzie jest darmowa. Ciekawą atrakcję stanowi Mini ZOO, gdzie można dotykać i karmić przyjazne kózki, owieczki kameruńskie, osiołki, króliki czy świnki wietnamskie. Organizowane są też przejażdżki na kucykach szetlandzkich. Królestwem maluchów jest Figlarnia – kompleks namiotów sferycznych z placem zabaw, zjeżdżalniami, trampolinami czy basenem z piłeczkami Na terenie obiektu działa też Grill Bar z widokiem na ZOO.

  Ceny biletów ZOO Safari Borysew

  normalny – 25 zł
  ulgowy – 20 zł
  rodzinny (2+1) – 62 zł
  rodzinny (1+2) – 58 zł
  rodzinny (2+2) – 80 zł
  dzieci poniżej 3 lat – bezpłatnie

  Zobaczcie urocze białe lwiątka w ZOO Safari Borysew!

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne