1. Złoty Stok dla turystów

    Być może Złoty Stok pozostaje nieco w cieniu takich kurortów jak pobliskie Stronie Śląskie czy Lądek Zdrój, warto jednak zajrzeć do tego uroczego miasteczka leżącego na Dolnym Śląsku. To jedna z piękniejszych miejscowości w okolicach Kłodzka, w której turystyka rozwija się coraz prężniej.

    Złoty Stok to przede wszystkim uroczy ryneczek oraz wąskie, strome uliczki, otoczone zabytkowymi kamienicami. Najciekawsze obiekty znalazły się na Miejskiej Trasie Turystycznej, która pozwala odbyć spacer po mieście i zapoznać się z jego najcenniejszymi i najpiękniejszymi zakątkami.

    Inną atrakcją Złotego Stoku jest dawna kopalnia złota. To ona jest najważniejszą atrakcją turystyczną w tej okolicy, zaś chętnych do jej zwiedzenia nie brak. Złoty Stok stawia jednak i na inne atrakcje, uwzględniając również potrzeby miłośników aktywnych form wypoczynku. Stąd też wokół miasteczka powstaje coraz gęstsza sieć szlaków turystycznych i ścieżek spacerowych. Są tu i trasy dla piechurów, i dla kolarzy, i dla tych, którzy lubią maszerować z kijami. Dla amatorów maszerowania z kijkami wyznaczono dwie trasy, na których mogą oni trenować tak modne w ostatnim czasie marsze z kijami. Można tu urządzać ciekawe wycieczki, a miejsc, które warto odwiedzić, jest sporo.

    W Złotym Stoku postanowiono również na dobrą zabawę, pokazując jednocześnie w jaki sposób tereny dawnej kopalni można zamienić w wyjątkowo atrakcyjny park rozrywki. W dawnym kamieniołomie urządzono wspaniały park linowy, w którym przygotowano różne trasy uzależnione od wieku osób korzystających z dobrodziejstw parku. Dla dorosłych przygotowano również inną atrakcję – kilka tras wspinaczkowych, które szybko znalazły uznanie w oczach tych turystów, którzy lubią czasem poczuć dreszczyk emocji.

    Nowe rozwiązania i inwestycje sprawiają, że Złoty Stok ma szansę stać się ważnym ośrodkiem turystycznym na terenie Kotliny Kłodzkiej. Dawniej przyciągała tu jedynie bogata historia, związana z wydobyciem złota. Dziś obok kopalni pojawiają się i inne atrakcje turystyczne, które szybko zyskują uznanie w oczach przybywających do Złotego Stoku turystów. To miejsce jest atrakcyjne zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, zaś na nudę nikt tu nie powinien narzekać. Wycieczki po mieście oraz najbliższej jego okolicy, zabytkowa kopalnia i wypoczynek na terenie rynku – oto atrakcje, z których już tak chętnie korzystają turyści odwiedzający Złoty Stok.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne