1. Zimą nad morzem? Warto spróbować!

    Polskie wybrzeże jest najchętniej wybieraną lokalizacją na wakacyjne wyjazdy. W lipcu i sierpniu można wówczas spotkać tu tłumy. Dużo luźniej robi się za to zimą, ale wcale nie oznacza to, że nie można wówczas miło spędzić czasu. Mniejsza liczba turystów może wyjść wówczas tylko na dobre.

    Jakie mogą być zalety wyjazdu zimą nad Bałtyk, skoro jest za zimno, aby się opalać i nie można kąpać się w morzu? Okazuje się, że jest ich całkiem sporo. Większość osób po prostu jednoznacznie przypisuje polskie wybrzeże do letniej pory, nie zdając sobie sprawy, jak pięknie jest tu także zimą. Ale skąd mogą o tym wiedzieć, skoro nigdy tam nie byli poza wakacjami? Spacer plażą, gdy brzeg skuty jest lodem, a ludzi wokół znacznie mniej niż latem, także może być bardzo przyjemny. Morze wygląda wtedy zupełnie inaczej, a w dodatku zimą w powietrzu najwięcej jest dobroczynnego jodu. Dzieciom na pewno spodoba się karmienie łabędzi. Brak możliwości kąpieli w morzu mogą natomiast zrekompensować liczne aquaparki, w których mamy do dyspozycji różnej wielkości baseny, zjeżdżalnie, jacuzzi czy sauny. Jest ich tu bardzo dużo – m.in. w Sopocie, Jarosławcu, Ustroniu Morskim, Darłówku czy Jastrzębiej Górze.

    Zima nad morzem

    Pamiętajmy jednak, że wybrzeże to nie tylko plażowanie i kąpiele, to również cała masa interesujących atrakcji dostępnych przez cały rok oraz niesamowite zabytki. W samym tylko Gdańsku można zobaczyć najwyższej klasy dzieła architektury – kościoły (jak chociażby słynny Kościół Mariacki), twierdze (Twierdza Wisłoujście) i miejsca pamięci (np. Westerplatte). Do tego dochodzą ciekawe muzea i parki edukacyjne z interaktywnymi wystawami – chociażby Ośrodek Kultury Morskiej i Centrum Hewelianum w Gdańsku, Centrum Nauki Experyment i Akwarium w Gdyni. Natomiast dla tych, którzy nie mogą spędzić zimy bez białego szaleństwa, idealny będzie wyciąg narciarski Łysa Góra w Sopocie. Dzięki kameralnej atmosferze nadmorskich miejscowości, które zimą nie są tak zatłoczone jak latem, wiele rodzin postanawia spędzić święta Bożego Narodzenia w jakimś zacisznym pensjonacie np. we Władysławowie, Jastarni czy Jastrzębiej Górze. Młodzież natomiast chętnie wybiera się nad morze na Sylwestra, aby bawić się w Sopocie czy Gdyni (ostatnio swoje sylwestrowe show organizowała tu telewizja Polsat).

    Sprawdź: Sylwester nad morzem 2014/2015

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne