1. Z wizytą w Sztokholmie: jakie atrakcje czekają tu na turystów?

  Jest jednym z najpiękniejszych miast, jakimi może się pochwalić Szwecja. Jako stolica tego kraju cieszy się ogromną popularnością, a liczne zabytki i atrakcje sprawiają, że staje się coraz ważniejszym ośrodkiem turystycznym. Sztokholm, bo o nim mowa, z całą pewnością zasługuje na nasze zainteresowanie. Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wycieczki po tym mieście? Jakie atrakcje szwedzkiej stolicy są szczególnie promowane przez biura podróży?

  Sztokholm: stolica na wyspach

  Szwecja to kraj kojarzony w morzem oraz z wyspami. Nawet stolica tego kraju ma wyspiarski charakter, a liczne mosty i kanały są jednym z najważniejszych symboli tego miasta. Choć miasto to rozłożone jest na kilkunastu wyspach, poruszanie się po jego terenie nie sprawia większych problemów. Na gości czeka tu wiele wspaniałych ulicy i mostów, ważnym elementem w miejskim krajobrazie są też pełne zieleni parki. Wycieczki po tym mieście nie mogą się jednak obejść bez spacerów po terenie nabrzeży, znanych z pięknych jachtów oraz statków. Uzupełnieniem turystyczne oferty szwedzkiej stolicy są liczne zabytki i ciekawe muzea, którym z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi. Gdzie warto się wybrać?

  Z wizytą na Starym Mieście
  Biura podróży aktywnie promują sztokholmską starówkę. Nie jest to trudne zadanie, gdyż Stare Miasto ma wiele uroku. Na jego terenie czeka wiele ciekawych zabytków, przy czym na szczególne wyróżnienie zasługuje tu Pałac Królewski. Część pomieszczeń czeka tu na zwiedzających, a wizyta w Zbrojowni lub w Sali Tronowej może się dla wielu gości okazać wyjątkowo ciekawym doświadczeniem. Innym miejscem, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem, jest Królewski Gabinet Monet. Został on urządzony w pięknej kamienicy sąsiadującej z pałacem, a jego zwiedzenie to gratka dla każdego, kto interesuje się historią pieniądza. Nie brak też na terenie starówki zabytków sakralnych, w gronie których na szczególne wyróżnienie zasługuje Storkyrkan. Historia tej świątyni sięga XIII stulecia, a piękne wnętrze skutecznie przyciąga miłośników sztuki sakralnej. W gronie ciekawych placówek muzealnych wyróżnia się z kolei Muzeum Poczty, znane z imponującej kolekcji znaczków pocztowych oraz dawnej sortowni listów.

  Najciekawsze placówki muzealne
  Poza terenem Starego Miasta również nie brak atrakcji. W ich gronie wyróżniają się ciekawe placówki muzealne, dzięki którym można lepiej poznać dzieje Szwecji i jej stolicy. Jedną w ważniejszych atrakcji tego typu jest Muzeum Średniowiecznego Sztokholmu, bardzo chętnie odwiedzane przez miłośników historii. Wśród tych, których pasją jest kultura, wielkim powodzeniem cieszy się Muzeum Tańca. To jedna z najciekawszych placówek muzealnych, jakimi może się pochwalić Szwecja. Biura podróży zachęcają tez do zwiedzania takich placówek, jak Muzeum Muzyki oraz urządzonego w dawnym arsenale Muzeum Wojska. Muzeum Historyczne, Muzeum Architektury oraz Narodowe Muzeum Morskie to kolejne atrakcje szwedzkiej stolicy. Najważniejszym jednak skarbem, z którego Sztokholm jest wyjątkowo dumny, stał się jednak tutejszy skansen. To nie tylko najstarszy park etnograficzny na świecie, ale wyjątkowo ciekawe muzeum na świeżym powietrzu, dzięki któremu lepiej można poznawać kulturę i przeszłość krajów skandynawskich.

  Na terenie Sztokholmu atrakcji nie brakuje. Szwedzka stolica może się pochwalić licznymi pamiątkami po znanych pisarzach oraz ciekawym akwarium. I na małych, i na dużych turystów, czeka tu świetna zabawa. Wycieczki do Sztokholmu mogą się zatem stać idealną propozycją spędzania wolnego czasu i odkrywania tak wspaniałej części świata, jaką stanowi tajemnicza Skandynawia.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne