1. Z wizytą na greckiej wyspie KOS

  Grecja to kraj znany z licznych wysp, które oferują wspaniałe warunki do wypoczynku. Piękne plaże oraz cenne zabytki sprawiają, że turyści spędzający wczasy na ich terenie nudzić się nie mogą. Do grona najpopularniejszych wysp zalicza się tu Kos – druga pod względem wielkości wyspa Dodekanezu, która przyciąga niezwykłą atmosferą i pięknymi zabytkami. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wizyty na jej terenie?

   

  Stolica wyspy KOS i jej skarby

   

  Miasto Kos ma się czym pochwalić, a wycieczki po jego terenie mogą każdemu sprawić wiele radości. Kos to piękna starówka, nad którą dumnie wznosi się zamek joannitów. To również pełen kolorowych jachtów port oraz piękne ogrody. Dla miłośników wypoczynku nad morzem oraz turystów lubiących spotkania z historią jest to wymarzony cel podróży. Wśród najważniejszych atrakcji szczególnym powodzeniem cieszy się wspomniany już zamek. Przyciąga też starożytna agora, na terenie której można ujrzeć ślady budowli wznoszonych w czasach hellenistycznych. Nie brak też w mieście Kos pamiątek po Rzymianach. Dawny teatr oraz łaźnie z pewnością zasługują na uwagę turystów i pozwalają lepiej poznać dzieje wyspy. Zachwyca też pełne cennych pamiątek Muzeum Archeologiczne, w którym można zapoznać się z kulturalnym dorobkiem dawnych Greków i Rzymian.

  Wokół świątyni Apollina

  Miłośnicy historii chętnie odwiedzają Asklepiejon, będący jednym z najcenniejszych zabytków na wyspie. Tu już w IV wieku p. n.e. Grecy korzystali z możliwości wypoczynku, traktując to miejsce jako swoiste sanatorium. Nad całym tym założeniem czuwał bóg sztuki lekarskiej, a opiekujący się tym miejscem kapłani posiadali ogromną wiedzę na temat medycyny. Do dziś można podziwiać pozostałości antycznych budowli, wśród których wyróżniają się piękne kolumny – pamiątki po świątyni Apollina istniejącej niegdyś w tym ważnym dla Greków miejscu.

  Spotkania z Wenecją i Bizancjum

  W czasie wycieczki po wyspie Kos można się spotkać z ciekawymi zabytkami bizantyjskimi i weneckimi. Przyciąga Palaio Pyli – opuszczone miasto, na terenie którego można podziwiać ciekawe przykłady bizantyjskiej architektury. Weneckim zamkiem z XIV wieku przyciąga z kolei Antimacheia – bardzo popularna wśród turystów ze względu na pobliskie lotnisko.

  Wyspa Kos może oczarować swym bogactwem oraz różnorodnością. Niejedno biuro podróży doceniło jej walory turystyczne, zatem wczasy na tej wyspie może spędzić każdy zainteresowany greckimi atrakcjami turysta. W pięknej scenerii antyczne budowle i średniowieczne zamki prezentują się wspaniale, a liczne plaże i zatoki zachęcają do beztroskiego wypoczynku nad morzem.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne