1. Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu

  Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu to jedna z najstarszych dolnośląskich uczelni niepublicznych. W roku akademickim 2011/2012 obchodzi Jubileusz 15-lecia istnienia.

  Uczelnia kształci na 5-ciu kierunkach studiów licencjackich (Turystyka i rekreacja, Zarządzanie, Bezpieczeństwo wewnętrzne, Europeistyka, Finanse i rachunkowość) i 3-ech magisterskich (Turystyka i rekreacja, Zarządzanie, Europeistyka) zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W ofercie edukacyjnej znajduje się 28 kierunków studiów podyplomowych oraz studia MBA. Studenci korzystają z bogatej oferty studiów (43 uczelnie partnerskie w UE) i praktyk zagranicznych w ramach programu ERASMUS.

  Program kierunku Turystyka i rekreacja został opracowany przez starannie dobraną kadrę dydaktyków i praktyków z Polski i zagranicy, którzy na co dzień pracują w branży turystycznej. Ze względu na międzynarodowy charakter kierunku, w ofercie znalazły się specjalności w języku angielskim oraz specjalistyczne szkolenia.  Studenci uczą się branżowego języka angielskiego i niemieckiego, odbywają praktyki m.in. w biurach podróży, hotelach, organizacjach turystycznych,  a część zajęć ma charakter  wyjazdowy.

  Specjalności na studiach I stopnia:
  – Gospodarka turystyczna,
  – Organizacja czasu wolnego,
  – Hotelarstwo,
  – Organizacja i obsługa ruchu turystycznego,
  – Menedżer rekreacji zdrowotnej,
  – Turystyka aktywna,
  – Turystyka biznesowa,
  – Tourism and Tourism Management.

  Specjalności na studiach II stopnia:
  – Menedżer w turystyce i rekreacji,
  – Samorządowy organizator turystyki,
  – International Tourism

  Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu posiada również w swojej ofercie studia podyplomowe na kierunku Turystyka i rekreacja:
  – Menedżer SPA,
  – Menedżer turystyki i hotelarstwa.

  W roku 2011 „Wiadomości Turystyczne” w rankingu Wyższych Szkół Turystycznych przyznały pierwsze miejsce na Dolnym Śląsku dla kierunku Turystyka i rekreacja w Wyższej Szkole Handlowej.

  Dowiedz się więcej na www.handlowa.eu

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne