1. Wyciągi narciarskie na Kaszubach

  Okazuje się, że nie tylko na południu Polski można cieszyć się wspaniałymi warunkami do uprawiania sportów zimowych. Na malowniczych Kaszubach w województwie pomorskim mamy do dyspozycji kilka świetnie przygotowanych ośrodków, w których amatorzy narciarstwa na pewno znajdą coś dla siebie.

   

  Ośrodek Narciarski Koszałkowo – Wieżyca

   

  Bardzo ładnie położony ośrodek na terenie krainy zwanej Szwajcarią Kaszubską, niedaleko najwyższego wzniesienia Kaszub – Wieżycy. Dojazd z Gdańska zajmuje około 40 minut. Na ponad 300-metrowym oświetlonym stoku działają tu wyciągi orczykowe, jest wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i serwis. Nad bezpieczeństwem czuwa grupa wykwalifikowanych ratowników. Na wyposażeniu są na wszelki wypadek armatki śnieżne i ratrak. Mniej doświadczeni mogą skorzystać z usług szkółki narciarskiej Mixtura z profesjonalnymi instruktorami, którzy prowadzą wiele różnych programów zajęć, dla najmłodszych działa nawet przedszkole narciarskie i specjalnie przygotowany wyciąg „baby-lift”. Dzieciaki na pewno świetnie będą się bawić na torze do snowtubingu – można tu zjeżdżać na bananie czy na oponach. Na terenie ośrodka organizowane są też narciarskie półkolonie. Na miejscu warto odwiedzić także Restaurację „Biały Miś” z sezonowym menu, w którym zimą znajdzie się coś rozgrzewającego dla amatorów białego szaleństwa. Jest też parking i zaplecze hotelowe.

  Ośrodek czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-22.00, a w soboty i niedziele od 8.00 do 22.00.

  Dowiedz się więcej na www.wiezyca.pl

  Ośrodek Narciarski „Zielona Brama” w Przywidzu

  W Przywidzu mieści się kompleks turystyczny, który może pochwalić się najdłuższym na Pomorzu wyciągiem narciarskim. Oprócz tego znajduje się tu też karczma, pierogarnia, ośrodek wypoczynkowy, bezpłatne i płatne parkingi oraz letni Park Przygody.

  Do swojej dyspozycji narciarze mają:

  – oświetlony, sztucznie naśnieżany stok główny o długości 600m a szerokości 100 m, przygotowywany przez ratrak
  – 2 wyciągi orczykowe o długości 600 m
  – baby lift – wyciąg dla najmłodszych i uczących się
  – snowtubing (zjazdy na dętkach)
  – trasę dla narciarzy biegowych (trasa jest przygotowywana, gdy jest odpowiednia pokrywa naturalnego śniegu)
  – wypożyczalnia i serwis narciarski
  – licencjonowana szkoła narciarska

  Ośrodek działa przez cały tydzień w godzinach 9.00-22.00.

  www.nartyprzywidz.com

  Wyciąg narciarski Amalka

  Amalka to niewielka, ale bardzo urocza miejscowość na Kaszubach. Z Trójmiasta można tu dojechać w ciągu godziny. Na wszystkich narciarzy czekają tu świetne warunki i wiele udogodnień podczas śnieżnej zabawy.

  Przyjeżdżający tu na narty mają do dyspozycji sztucznie naśnieżany i oświetlony stok o długości 260 m. Różnica wzniesień wynosi 33 m, a średni kąt nachylenia 16-17%. Na wyposażeniu znajduje się też ratrak – maszyna służąca do przygotowania tras narciarskich. Można korzystać z dwóch wyciągów orczykowych położonych równolegle. Na miejscu działa wypożyczalnia sprzętu zimowego. Istnieje też możliwość umówienia się z instruktorem na naukę jazdy na nartach – zarówno grupowo, jak i indywidualnie. Jest też Grill-Bar, a w pobliżu dobrze rozwinięta baza noclegowa.

  Sprawdź na www.nartyamalka.pl

  Ośrodek Narciarski Trzepowo

  Zaledwie 35 km od centrum Gdańska, przy trasie Gdańsk-Kościerzyna leży miejscowość Trzepowo. Jest tu wszystko, czego potrzebują narciarze – sztucznie naśnieżany, ratrakowany i bardzo dobrze oświetlony stok, na miejscu funkcjonuje też wypożyczalnia sprzętu narciarskiego wraz z profesjonalnym serwisem. A żeby odpocząć po całym dniu szusowania – przestronny i przytulny bar z kominkiem lub specjalnie przygotowana wiata grillowa. W okresie letnim organizuje się tu też imprezy sportowo-rekreacyjne i uroczystości. Przyjazne ceny, system zniżek, duży, oświetlony, bezpłatny parking to kolejne atuty tego miejsca.

  Dla wszystkich uwielbiających różne formy aktywności na śniegu:

  – dwa wyciągi narciarskie orczykowe o dł. 300m,
  – dwa wyciągi do snowtubingu (śnieżnych opon) z najdłuższym torem zjazdowym na Pomorzu,
  – wyciąg do nauki jazdy na nartach i snowboardzie o dł. 100m,
  – snowpark.

  Godziny otwarcia: pon. – pt.: 10:00-21:00, sob. – niedz.: 9:00-22:00

  www.nartykaszuby.pl
   

  Zobaczcie jak wyglądają zjazdy w Wieżycy-Koszałkowie:

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne