1. Włochy dla ciekawych: Bari

  Jest jednym z najważniejszych ośrodków miejskich, jakimi mogą się pochwalić południowe Włochy, jest jednocześnie ważnym ośrodkiem turystycznym, w pobliżu którego tak chętnie spędzają wczasy turyści marzący o pięknych plażach i beztroskich kąpielach w morskiej wodzie. Bari zachwyca, a jego atrakcje mogą na każdym z nas zrobić ogromne wrażenie. Za co biura podróży pokochały to miasto? Jakim atrakcjom warto się dokładniej przyjrzeć w trakcie wycieczki po tym mieście?

  Bari i jego miejsce na mapie Włoch
  Bari jest drugim pod względem wielkości miastem, jakimi mogą nas oczarować południowe Włochy. Ten ważny ośrodek miejski pełni jednocześnie rolę stolicy regionu Apulia, a dzięki położeniu nad Morzem Adriatyckim jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych w tej części kraju. Znane biura podróży od lat chętnie organizują wczasy w rejonie Bari, a zainteresowanie turystów wypoczynkiem w tym właśnie miejscu wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Jakie czynniki mogą wpływać na popularność tego miasta? Dlaczego ta ważna metropolia jest tak popularnym miejscem letniego wypoczynku?

  Z kart historii
  Dawny port krzyżowców, miasto królowej Bony – takie określenia sprawiają, że Bari przyciąga miłośników historii. Dzieje tego miasta to wiele ciekawych wydarzeń, o których do dziś przypominają znajdujące się tu zabytki. Wiadomo, że początki tego miasta wiążą się z istnieniem starożytnego Rzymu, wiadomo też, że na jego losy spory wpływ miało też uzależnienie od Bizancjum oraz świata arabskiego. W XI wieku zdobyte przez normańskie wojska Bari stało się jednym z najważniejszych portów krzyżowców, który z czasem przekształcił się w ważny port handlowy. Przez lata Bari starało się konkurować z Wenecją, a efektem tej rywalizacji jest ogromna ilość pięknych budowli, dzięki którym wycieczki po tym ważnym ośrodku miejskim dla każdego z nas mogą się stać wspaniałą przygodą i jedyną w swoim rodzaju lekcją historii.

  Bari: śladem najpiękniejszych zabytków
  Turyści, którzy zdecydują się lepiej poznać miasto Bari, z pewnością nie będą się tu nudzić. Ten ośrodek miejski może każdego oczarować swym niezwykłym klimatem, a spacer po ulicach Starego Miasta każdemu dostarczy niezapomnianych wrażeń. Średniowieczne uliczki, pozostałości dawnych murów miejskich, wspaniałe katedry i bazyliki – oto atrakcje, którym nie można się oprzeć. Bari może się też pochwalić pięknym zamkiem oraz Pinakoteką, wielkim zainteresowaniem wśród turystów cieszy się również miejscowe Muzeum Archeologiczne. Ciekawą zabudową kusi też Nowe Miasto, wznoszone od XIX wieku, znane m. in. ze wspaniałych teatrów, placówek muzealnych oraz szkół wyższych. I ta część miasta może się okazać ciekawym celem wycieczki – szczególnie dla tych turystów, którzy chcą lepiej poznać Włochy.

  Na terenie tak pięknego miasta, jakim jest Bari, nikt na nudę nie będzie narzekać. To niezwykły ośrodek miejski, który może się pochwalić pięknymi budowlami z różnych okresów historycznych oraz ciekawymi muzeami, których zwiedzenie każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne