1. Władysławowo

  Z całą pewnością popularność Władysławowa wśród turystów rośnie z roku na rok. Jest też spora rzesza przyjeżdżających tu regularnie od wielu lat. W sezonie można zobaczyć tu prawdziwe tłumy, a pensjonatów, hoteli, restauracji i atrakcji turystycznych jest bez liku.

  W dużej mierze sukces Władysławowo zawdzięcza swojemu ciekawemu położeniu – nad morzem u nasady Półwyspu Helskiego. Szerokie, piaszczyste plaże, a do tego świetne w tym rejonie warunki do uprawiania sportów wodnych (szczególnie windsurfingu i kitesurfingu) przyciągają jak magnes.

  Polecamy: Pensjonat Wojciech Władysławowo- noclegi przyjazne dzieciom

  W dodatku Władysławowo jest też doskonale znane z nocnego życia – dziesiątki klubów i dyskotek zachęcają wielu młodych ludzi do zabawy. Można tu posłuchać różnorodnej muzyki, a często zapraszane są też polskie i światowe gwiazdy show-biznesu. Bardzo blisko stąd także do Trójmiasta, gdzie można zobaczyć choćby najwyższej klasy gdańskie zabytki i skorzystać z wielu tutejszych atrakcji. Poza tym piękna okolica i bliskość wspaniałych lasów, a do tego sporo położonych nieco za miastem, bliżej natury, pensjonatów i kwater prywatnych sprawia, że Władysławowo idealnie nadaje się także na wczasy 2015 z dzieckiem.

  W samym mieście też można zobaczyć wiele ciekawych rzeczy – najbardziej charakterystycznym obiektem jest tu Dom Rybaka, w którym siedzibę mają władze miejskie. Na widocznej z daleka strzelistej wieży znajduje się taras widokowy, skąd rozpościera się widok na niemal całą Zatokę Pucką. Sporą atrakcję stanowi także słynny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich Cetniewo i powiązana z nim Aleja Gwiazd Sportu z tablicami upamiętniającymi najwybitniejszych polskich sportowców. Z uwagi na rybackie tradycje kurortu często organizowane są też rejsy wędkarskie dla turystów. Zatem na brak atrakcji na pewno nie można tu narzekać.

  Sponsorem prezentacji Władysławowa jest portal www.czasnadmorze.pl – w którym dowiesz się wszystkich odpowiedzi na pytanie: gdzie nad morze > www.czasnadmorze.pl 

   

  Przed wakacjami sprawdź:

  Władysławowo-pogoda długoterminowa

  Polecamy również:

  Gdzie z dzieckiem na wczasy nad morzem

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne