1. Wiejska Chata Wynki – Mazury Zachodnie

  Malownicze Mazury Zachodnie ze swoimi wspaniałymi jeziorami, lasami i rezerwatami przyrody i czystym powietrzem, to miejsce doskonałe do wypoczynku. Można tutaj zbliżyć się do natury i garściami czerpać z jej dobrodziejstw. W takim otoczeniu powstała Wiejska Chata – gospodarstwo agroturystyczne, które swoim gościom ma do zaoferowania bardzo wiele.

  Położenie Wiejskiej Chaty na pewno przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy kochają ciszę i lubią raz na jakiś czas uciec przed wielkomiejskim zgiełkiem. Tuż nad jeziorem Łoby, w otoczeniu lasu, z dala od większych ośrodków miejskich można znaleźć spokój i odzyskać równowagę. Dzięki bliskości wody świetne warunki znajdą tu dla siebie wędkarze, można korzystać też z plaży z pomostem, wypożyczyć rower wodny czy kajak i wybrać się na wycieczkę. Z kolei las obfituje w grzyby i jagody i stanowi doskonałe miejsce do długich spacerów. Na ogrodzonym terenie kompleksu Wiejskiej Chaty goście do dyspozycji mają 5 pokoi z łazienką i aneksem kuchennym, jest możliwość rozłożenia namiotów i rozstawienia przyczepy kempingowej, a także parking. Do tego sporo przestrzeni rekreacyjnej z boiskiem, huśtawkami i trampoliną dla dzieci, jak również wiatami na grilla i miejscem na ognisko. Organizowane są też kursy Nordic Walking i zorbing, a pobliskie szlaki rowerowe na pewno przypadną do gustu amatorom „dwóch kółek”.

  Wiejska Chata otrzymała także prestiżowe wyróżnienia:

  – I miejsce w 2005 roku w konkursie „Wiejski klejnot Mazur Zachodnich” – konkurs został zainicjowany przez Starostę Ostródzkiego i przebiegał w dwóch etapach, gminnym i powiatowym
  – Wyróżnienie w 2006 roku na szczeblu województwa warmińsko-mazurskiego w konkursie „Zielone Lato 2006” na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne.

  agroturystyka mazury

   

  Gospodarstwo Agroturystyczne „Wiejska Chata”
  Wynki 26
  14-105 Łukta
  tel. (89) 6475241
  tel. kom. 505-485-170

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne