1. Wczasy 2018 najpopularniejsze kierunki

  Prawdziwy boom na zagraniczne podróże Polaków trwa w najlepsze. Zobaczcie, jakie kraje najbardziej przypadły im do gustu w 2018 roku.  Wielu ekspertów uważa, że tegoroczne wakacje będą rekordowe pod względem wyjazdów za granicę.

  Wczasy w którymś z ciepłych krajów stają się coraz bardziej dostępne, a oferty coraz bardziej atrakcyjne i różnorodne. I chociaż większość Polaków nadal woli spędzić urlop nad Wisłą, to proporcje powoli się zmieniają. Przedstawiamy Wam miejsca najchętniej wybierane na zagraniczne wojaże. Z pewnością nie będzie zaskoczeniem fakt, że we wszystkich prezentowanych krajach jest znacznie cieplej niż w Polsce.

  Pierwsze miejsce w zestawieniu, podobnie jak w latach ubiegłych, przypada Grecji. Polacy bardzo cenią sobie szczególnie greckie wyspy z pięknymi plażami i krajobrazami oraz wyśmienitą kuchnię. Dużą zaletą jest też dobry stosunek jakości do cen i wyjątkowo wartościowe zabytki świata starożytnego.

  Po krótkiej przerwie spowodowanej sytuacją wewnętrzną do czołówki zestawienia wraca Turcja. Najchętniej Polacy odwiedzają miejscowości położone na tzw. Tureckiej Riwierze, jak Alanya i Antalya. Ciepłe morze, wschodnia potrawy i dobrej jakości hotele stwarzają idealne warunki do wypoczynku.

  Na trzecim miejscu uplasowała się położona nad Morzem Czarnym Bułgaria. Tutejsze kurorty, jak Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg od wielu lat przyciągają polskich turystów. Dlatego też infrastruktura jest tu doskonale rozbudowana, a ceny należą do najbardziej atrakcyjnych.

  Słoneczna Hiszpania to również marzenie wielu Polaków. Piękne wybrzeże, doskonała kuchnia i wino oraz wspaniałe miasta, jak Madryt, Barcelona czy Sewilla cieszą się niesłabnącą popularnością. Ilość zabytków i atrakcji przyprawia o zawrót głowy. Najczęściej odwiedzane regiony to Costa Brava czy Costa del Sol w kontynentalnej części oraz Wyspy Kanaryjskie.

  Pierwszą piątkę zamyka Egipt, który również powraca do łask po chwilowej przerwie spowodowanej spadkiem bezpieczeństwa. Hurghada to prawdziwa Mekka polskich turystów i niewiele wskazuje, aby miało się to zmienić w najbliższym czasie. Można tu liczyć na proporcjonalnie niskie ceny i dobre warunki, a wybrzeże Morza Czerwonego oczarowało już niejednego. Warto też skorzystać z opcji wycieczek i odwiedzić starożytne zabytki.

  Warto też odnotować wzrastające zainteresowanie Albanią, w której ceny są wyjątkowo atrakcyjne, a wybrzeże przepiękne. Znów chętniej wyjeżdżamy też do Tunezji. Nadal często wybieramy też Włochy i Chorwację, choć nie są już tak popularne jak kiedyś. 
   

Kategorie
Aktualności