1. Warszawa idealnym miejscem na wypoczynek dla dzieci i młodzieży

  Każdy, kto choć raz miał możliwość odwiedzić Warszawę, z pewnością zauważył, że jest to miasto, które potrafi spełnić oczekiwania zarówno młodszej, jak i tej nieco starszej części społeczeństwa. Stolica obfituje w wiele różnorodnych rozrywek, dzięki którym pobyt w tym miejscu można uznać za udany i pełen niezapomnianych wrażeń. Jednak planując wyjazd do Warszawy, warto zarezerwować sobie przynajmniej kilka dni wolnego, gdyż dotarcie do najciekawszych jej atrakcji jest niemożliwe, gdy mamy do dyspozycji jedynie jeden lub dwa dni pobytu.

  Warszawa dla turystów bez względu na wiek – ZOO

  Nie ma wątpliwości, że mało jest miast w Polsce, które obfitują w tak wiele różnorodnych atrakcji, jak to jest w przypadku Warszawy. Znajdziemy tu mnóstwo obiektów, które nie tylko umilają czas, ale również pełnią funkcję edukacyjną.

  Jedną z atrakcji zaskarbiającą serca turystów, jest oczywiście warszawskie ZOO. W jednym miejscu zgromadzono wiele gatunków dzikich, niebezpiecznych zwierząt, pochodzących z różnych części świata, wielokrotnie także rzadkich gatunków. Wizyta w Ogrodzie Zoologicznym z pewnością przyprawi nas o dobry nastrój i jednocześnie pozwoli wybrać się w podróż dookoła świata, w towarzystwie zwierząt reprezentujących daną część globu.

  Warszawskie ZOO cieszy się wieloletnią tradycją. Jego powstanie datuje się na rok 1928, jednak teraźniejszy wygląd ogrodu znacznie różni się od pierwotnego. Z tego też powodu równie chętnie udają się do niego zarówno ci młodsi, jak i starsi odwiedzający, którzy ciekawi świata chcą poznać znajdującą w nim faunę oraz florę.

  Udając się do warszawskiego Ogrodu Zoologicznego możemy zobaczyć bogatą galerię krokodyli, węży, płazów czy żółwi, wybieg dla słoni, hipopotamiarnię z hipopotamami nilowymi, rekiniarium z płaszczkami i rzadkimi okazami rekinów, żyrafiarnię z wybiegami dla małp, małpiarnię i gorylarnię, w której jeszcze do niedawna przebywał najbardziej urokliwy goryl świata – Mtonge. Dodatkowo insektarium, ptaszarnię, wybieg dla nosorożców czy akwarium.

  Aquapark dla miłośników wodnego szaleństwa
   

  Oprócz Ogrodu Zoologicznego w Warszawie możemy zobaczyć wiele innych, równie ciekawych atrakcji. Jedną z nich jest jeden z najnowocześniejszych parków wodnych w mieście. Mowa oczywiście o Aquaparku Wesolandia, który zapewni niezapomniane wrażenia wszystkim osobom pragnącym zaznać przyjemności płynących z wodnego szaleństwa.

  Do dyspozycji odwiedzających oddany jest basen sportowy o długości 25 m, głębokości 1,10-1,80 m, basen rekreacyjny z gejzerami, wodospadami i leżankami do masażu, basen dla dzieci o głębokości 40 cm, jacuzzi, sauny oraz zjeżdżalnie zewnętrzne. Wszystko po to, aby zapewnić przybywającym tu osobom szereg rozrywek.

  Aquapark Wesolandia jest jednym z wielu, które oferują tego rodzaju przyjemności. W stolicy znajdziemy też inne podobne obiekty, m.in. Aquapark Anin, Aquapark Polonez czy Aquapark Wodnik.

  Pobyt w Warszawie

  Wszystkich turystów pragnących na własnej skórze przekonać się o drzemiącym w Warszawie potencjale turystycznym, zapraszamy do zarezerwowania noclegu w Start Hotel Atos, położonym w jednej z najbardziej urokliwych dzielnic stolicy – na warszawskim Mokotowie, przy ulicy Mangalia 3. Głównymi atutami tego obiektu jest bez wątpienia przystępna cena w połączeniu z komfortowym wypoczynkiem, dogodna lokalizacja umożliwiająca swobodne dotarcie do najciekawszych atrakcji stolicy zarówno osobom podróżującym własnym środkiem lokomocji, jak również tym korzystającym z oferty komunikacji miejskiej. Do dyspozycji Gości hotel oddaje przestronne oraz wyposażone w funkcjonalne meble pokoje, umożliwiające wypoczynek i regenerację sił po dniu pełnym wrażeń. W każdym pokoju można korzystać z darmowego dostępu do internetu, co jest dużym udogodnieniem.

  Osoby planujące w najbliższym czasie podróż do Warszawy z pewnością ucieszy fakt, że w listopadzie można bezpłatnie zwiedzić Rezydencje Królewskie tj. Zamek Królewski, Muzeum Łazienki Królewskie i Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Specjalnie na tę okazję Start Hotel Atos przygotował atrakcyjną promocję, w ramach której pokój można zarezerwować już za 109 zł za dobę. Warto się pośpieszyć – oferta obowiązuje tylko na rezerwacje dokonane przez internet do 12 listopada!

  Więcej informacji na temat Start Hotel Atos znajdziemy na stronie internetowej – www.hotelatos.pl, gdzie oprócz bogatej galerii zdjęć, możemy również dokonać rezerwacji pokoju online. Z kolei na hotelowym blogu, dostępnym pod adresem www.hotelatos.pl/blog przeczytamy o najciekawszych wydarzeniach, które w najbliższym czasie będą miały miejsce w stolicy.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne