1. Warszawa – atrakcje dla dzieci

  Poszukujesz ciekawych atrakcji w Warszawie? Sprawdź koniecznie, jakie atrakcje oferuje stolica rodzinom z dziećmi!

  Zwiedzanie stolicy warto zacząć od wizyty w Centrum Pieniądza NBP – tutaj zarówno dorośli, jak i dzieci nie będą się nudzić.  Zobaczymy tutaj nie tylko wyjątkową kolekcję monet, w szesnastu salach czekając na nas również interaktywne wystawy. Dzieci poznają podstawy ekonomii i historię pieniądza!

  Kolejnym miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć są Centrum Nauki Kopernik i Planetarium Niebo Kopernika. To wyjątkowe miejsca, w których możemy nie tylko obejrzeć ciekawe ekspozycje, ale i doświadczyć nauki w niezwykły sposób! Macie ochotę zobaczyć jednocześnie blisko 20 milionów gwiazd?

  Teatr kojarzy Wam się z nudnym przedstawieniem dla dorosłych? Zatem koniecznie zabierzcie dziecko do Teatru Małego Widza! Tutaj całkowicie zmienicie swoje zdanie na temat sztuki! Dzieci nie tylko oglądają tutaj spektakle, ale i mają okazję stać się ich częścią i aktywnie w nich uczestniczyć!

  To oczywiście nie koniec wyjątkowych miejsc – jak na stolicę kraju przystało, Warszawa ma do zaoferowania znacznie więcej! Choć Stadiom Narodowy większości kojarzy się z meczami piłki nożnej, można tutaj naprawdę świetnie spędzić czas z dziećmi. Możemy zwiedzić cały stadion i poznać jego zakamarki, zjechać na tyrolce, a zimą pojeździć na łyżwach w ramach projektu Zimowy Narodowy! Z kolei latem możemy podziwiać przepiękne pokazy w Multimedialnym Park Fontann, mieszczącym się obok Zamku Królewskiego.

  Szukacie ochłodzenia i aktywnej zabawy? W takim razie koniecznie wpadnijcie do Wodnego Parku Warszawianka czy Ośrodka Sportowego Inflancka! Szereg atrakcji, jakie czekają na rodziny w obu miejscach zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości!

  Kolejną atrakcją na liście jest oczywiście warszawskie ZOO, gdzie czeka na nas  ponad 500 różnych gatunków zwierząt! Możemy zobaczyć hipopotamy, rekiny czy żyrafy. Na terenie zoo znajdziemy również place zabaw, gdzie dzieci będą się świetnie bawić, oraz mini zoo, gdzie maluchy mogą dotknąć i nakarmić zwierzęta!

  Miłośnikom aktywności fizycznej i adrenaliny z pewnością przypadną do gustu: tunel aerodynamiczny Flyspot i park trampolin Hangar 646.

  Wciąż mało? Sprawdź wszystkie: najlepsze atrakcje dla dzieci w Warszawie!

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne