1. Wakacje z dzieckiem w Chorwacji – opinie – forum

  We wszystkich rankingach Chorwacja znajduje się w czołówce krajów najczęściej wybieranych przez Polaków na wakacje. Zapewne jednym z powodów są świetne warunki dla rodzin z dziećmi.

  Niezbyt wielka odległość od Polski, umiarkowane ceny (w porównaniu chociażby do Włoch czy Hiszpanii), wspaniała pogoda i bardzo różnorodna baza noclegowa. To wszystko decyduje o ogromnym zainteresowaniu polskich turystów Chorwacją. A od 2013 roku, kiedy państwo to przystąpiło do Unii Europejskiej, podróżowanie w tym kierunku stało się jeszcze łatwiejsze.

  wakacje z dzieckiem Chorwacja

  Chorwacja – gdzie z dzieckiem na wakacje? Opinie

  Najpopularniejszym regionem turystycznym w Chorwacji jest oczywiście Dalmacja, położona nad ciepłym Morzem Adriatyckim. Plaże są tu kamieniste, ale za to krajobrazy przepiękne. Niemal na każdym kroku znajdują się tu hotele, pensjonaty, kwatery prywatne, kempingi, restauracje i bary. Do najważniejszych ośrodków zaliczyć trzeba Split z wpisanym na Listę światowego dziedzictwa UNESCO pałacem rzymskiego cesarza Dioklecjana oraz dużym terminalem promowym. Niedaleko od niego leży Trogir – niektórzy uważają, że to miasto posiada najpiękniejszą starówkę w Europie. Ale oprócz wielkich ośrodków turystycznych w Dalmacji zdarzają się i spokojniejsze, bardziej kameralne miejsca. Bardziej na południu regionu rozciąga się Riwiera Makarska, która nazwa wzięła od największego miasta w okolicy. Oczywiście i tutaj sporo jest turystów, jednak można znaleźć miejsca bez tłoku, jak chociażby niewielki kurort Drašnice. Jeszcze dalej na południu Dalmacji leży Dubrownik – prawdziwa perła wybrzeża z cudowną starówką i elementami fortyfikacji. To chyba najbardziej popularna miejscowość w Chorwacji, a swój urok zawdzięcza m.in. kulturowej różnorodności, przez wieki znajdowała się bowiem pod panowaniem tureckim, weneckim, włoskim czy niemieckim. Przy opisywaniu Dalmacji warto jeszcze wspomnieć o miejscowości Zadar znanym z Muzeum Archeologicznego i niezwykłych organów wbudowanych w nadmorskie skały, oraz o Omišu położonym u ujścia rzeki Cetiny, po której odbywa się rafting na bardzo malowniczej trasie kanionu. Zresztą sporty wodne w Dalmacji to bardzo rozbudowana gałąź – od przejażdżek na bananie po nurkowanie Nie można też zapomnieć o kilku ciekawych wyspach, jak Brač, Korčula czy Hvar, z urokliwymi zatoczkami i ciekawymi zabytkami.

  wakacje z dzieckiem w Chorwacji

  Nieco mniej popularna niż Dalmacja, ale równie ciekawa, jest Istria – półwysep przy granicy ze Słowenią, na północnym zachodzie Chorwacji. Mniejsza liczba turystów może przypaść do gustu właśnie rodzinom, które mają zamiar spędzać wakacje z z dziećmi w Chorwacji. Najważniejsze miejscowości w Istrii to położona na samym końcu półwyspu Pula z amfiteatrem z czasów rzymskich i akwarium, oraz Opatija z piękną plażą i długą tradycją uzdrowiskową. Niedaleko stąd też do większego ośrodka – Rijeki i największych wyspę Chorwacji – Krk i Cres. Natomiast w zachodniej Istrii, w miejscowości Nova Ves, można odwiedzić z dziećmi Istralandię – największy Aquapark w Chorwacji. Poza tym naturalnie warto pojechać do Zagrzebia – stolicy z wieloma ciekawymi zabytkami na Górnym i Dolnym Mieście (chorw. Gornji i Donji Grad).

  Sprawdź koniecznie: Gdzie na wakacje z dzieckiem? Pomysły od dzieckowpodrozy.pl!

  Coraz większa liczba połączeń tanimi liniami lotniczymi z Polski sprawia, że do Chorwacji można wybrać się nie tylko z biurem podróży, ale także na własną rękę, również z dzieckiem, bo taki przelot nie jest zbyt męczący. W ten sposób da się sporo zaoszczędzić.
   

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne