1. Wakacje w Chorwacji ? co warto wiedzieć?

  Chorwacja cieszy się od lat dużą popularnością wśród turystów, szczególnie tych z Polski. To wspaniały pomysł na tanie wakacje. Chorwacja to nie tylko konkurencyjne ceny, ale również niezawodna pogoda oraz szereg ciekawych miejsc do zwiedzenia. Właśnie dlatego kraj ten jest tak chętnie odwiedzany. Sprawdź co warto zwiedzić.

  Chorwacja – wakacje w tym pięknym kraju to idealny kurs dla tych, którzy lubią zwiedzać. Nie ważne czy samochodem czy autokarem – kraj ten oferuje szeroki wachlarz miejsc, które trzeba odwiedzić. Numerem jeden na naszej liście są Jeziora Plitwickie. Atrakcję stanowi tu 16 jezior oraz niezliczone bajeczne wodospady. Wszystko otoczone jest zielonymi lasami jodłowymi. Tylko tutaj turkus wody tak wspaniale współgra z otoczeniem. Zwiedzić należy również takie miejsca jak Dubrovnik, Park Przyrody Biokovo, Split, Medugorije, Wyspa Hvar, Korčula czy obowiązkową Makarską.

  Park Przyrody Biokovo to wspaniały masyw górski, z którego szczytów rozpościera się widok na Riwierę Makarską. Idealne miejsce na górskie wycieczki. Natomiast Medugorije to znana na cały świat miejscowość, w której dzieciom objawiła się Matka Boska. Dziś jest to miejsce kultu oraz pielgrzymek osób wierzących. Miasteczko znajduje się na terenie Bośni i Hercegowiny. Na waszej liście miejsc do odwiedzenia powinien znaleźć się również Split. Ten najcieplejszy region Chorwacji, znajduje się w środku wybrzeża Adriatyckiego i tętni życiem od świtu aż do zmierzchu. Split to zabytkowa starówka oraz piękne plaże wraz z zachodami słońca.
   

  Chorwacja to również obowiązkowa wycieczka do Dubrovnika. To miasto nazywane Perłą Adriatyku, przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym turystom. Zabytkowa starówka wraz z murami obronnymi zostały wpisane na listę UNESCO w 1979 roku. To klimatyczne miasteczko zachwyca swoją urodą i jest wizytówką kraju. Kolejnym miejscem na wycieczkowej mapie Chorwacji jest wyspa Hvar, nazywana również królową chorwackich wysp. Urokliwa wyspa charakteryzuje się bujną roślinnością, drzewami oliwnymi oraz licznymi winnicami. Zwiedzić tu trzeba miasto Hvar, który może pochwalić się zabytkowymi kościołami oraz twierdzą. Ciekawą wyspą jest również Korčula. Jej kamieniste plaże nie przypadną wszystkim do gustu. Jednak wyspa szczyci się czymś zupełnie innym – jest miejscem narodzin znanego podróżnika Marco Polo. Ponadto tutejsze winnice serwują jedne z najlepszych win świata.

  Chorwacja to idealny kierunek podróży o każdej porze roku. Szczególnie wiosną i latem, a nawet jesienią temperatury są łaskawe dla turystów i sprzyjają relaksowi oraz wypoczynkowi w tym pięknym kraju. Ze względu na różnorodne uwarunkowania geograficzne Chorwacji, temperatura różni się w zależności od rejonu. Jeśli marzymy o opalaniu się na jednej ze wspaniałych plaż, najlepiej przyjechać tu w okresie od czerwca do września. Jeśli nastawiamy się bardziej na zwiedzanie, lepiej przyjechać do Chorwacji w kwietniu czy maju. Jest to okres przedsezonowy, jest mniej turystów a temperatury sprzyjają całodziennemu zwiedzaniu. W kwietniu średnie temperatury osiągają 17 stopni Celsjusza. W maju jest już nieco cieplej, bo temperatury wzrastają do nawet 23 stopni. W sezonie, czyli od czerwca do września temperatury sięgają nawet 31 stopni Celsjusza. Pod koniec sezonu spadają już do przyjemnych 25 stopni.

  Chorwacja, wakacje to wspaniały pomysł na udany wypoczynek. Jeśli marzysz o ekonomicznym wyjeździe, kraj ten na pewno cię nie zawiedzie. To nie tylko sposób na tanie wakacje, ale również ciekawe miejsca do zwiedzania. Wiele inspiracji związanych z Chorwacją i nie tylko można znaleźć na portalu magiapodrozowania.pl

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne