1. Visitkujawsko-pomorskie.pl

  Portal www.visitkujawsko-pomorskie.pl to kompleksowa informacja o unikatowym regionie Polski, gdzie nawet najbardziej wymagającego turystę zachwyci różnorodność regionu, tu każdy znajdzie coś atrakcyjnego dla siebie.

  Jeżeli jesteś zwolennikiem turystyki miejskiej i kulturowej to Dwumiasto, czyli dwie stolice regionu (Bydgoszcz, Toruń) rozpościerają przed Tobą wielość zabytków kultury, architektonicznych. Region kujawsko-pomorski to nie tylko stolice to również, „zakochane miasto”, czyli Chełmno, w którym w kościele farnym p.w. Wniebowzięcia NMP znajdują się relikwie św. Walentego. Grudziądz od strony Wisły wita panoramą spichrzy objętych ochroną, jako dziedzictwo narodowe UNESCO. Natomiast fundamenty prehistorycznego grodu sprzed 2700 lat znajdują się w Biskupinie, gdzie zrekonstruowano wały obronne, bramę i chaty. Osada słusznie nazwana „polskimi Pompejami” posłużyła wielokrotnie jako sceneria filmów historycznych. Ducha zakonów krzyżackich można poczuć w Toruniu, oraz na Ziemi Chełmińskiej. Przykładem doskonale zachowanego zamku krzyżackiego jest monumentalny zamek w Golubiu-Dobrzyniu, gdzie co roku odbywają się widowiskowe turnieje z udziałem bractw rycerskich z Polski i z zagranicy.

  Potrzebujesz chwili relaksu, odpoczynku, zdrowotnej regeneracji, fizycznego oczyszczenia i biologicznej równowagi? Wszystko to znajdziesz przy największych w Europie tężniach z wodą solankową. Ciechocinek, Inowrocław oraz Wieniec Zdrój swoim bioklimatem nasyconym mikroelementami przywróci równowagę Twojemu ciału…

  Wzmocniłeś ducha- posil i ciało. W Grucznie co roku odbywa się Festiwal Smaku. Można tam do woli próbować kulinarnych specjałów z całego regionu, wśród nich na smakoszy czekają wspaniałe miody, nalewki, wędliny oraz słynne powidła śliwkowe.

  W regionie kujawsko-pomorskim eksplorujemy niebo, ziemię i wodę. Wachlarz atrakcji regionalnych dopełni turystyka aktywna i wodna. Dzikość przyrody Borów Tucholskich i parków krajobrazowych zachwyci każdego amatora ekosystemów zachowanych jeszcze w nieomal pierwotnym stanie. Natomiast cieki wodne przecinają region niczym pajęcza sieć, np. Brda tworzy urokliwe zakola i skarpy. Wartkim nurtem przecina gęste lasy, gdzie zwalone pnie dostarczają wielu atrakcji podczas spływów kajakowych. Brda znana jest z wyjątkowo trudnego odcinka zwanego „Piekiełkiem”, gdy się go pokona można dopłynąć do Zalewu Koronowskiego. Wda jest bardziej spokojną rzeką. Leniwie wije się między pachnącymi łąkami i drzewami nadając się doskonale do turystyki rodzinnej. Dodatkową atrakcją Wdy jest możliwość spotkania bobrów oraz przepłynięcia przez „Rezerwat Krzywe Koło, gdzie wydaje się, jakby rzeka pomyliła swój bieg tworząc dziwną pętlę. Gardęga to krnąbrna i rwąca rzeka o wartkim nurcie niczym górskie strumienie i wiele innych.

  Rowerem w kujawsko – pomorskie? Świetny wybór! Od strony zachodniej prowadzi tu najdłuższa w Europie Międzynarodowa Trasa Rowerowa Euro Route (R-1). Szlak oznaczony jest zielonym rowerem na białym polu z podpisem R-1. Biegnie on z Francji, przez Holandię, Niemcy i Polskę do granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Od strony północnego wschodu do kujawsko – pomorskiego można natomiast przybyć pieszo drogą św. Jakuba. Trasa oznaczona jest charakterystyczną muszlą św. Jakuba.

  Na portalu www.visitkujawsko-pomorskie.pl znajdują się również: kalendarz imprez, bogata baza noclegowogastronomiczna w regionie oraz informator przydatny każdemu turyście.

  Zapraszamy serdecznie!
  Tutaj znajdziesz informacje o atrakcjach turystycznych

  Wejdź i poznaj region kujawsko-pomorski!

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne