1. VisitKujawsko-Pomorskie.pl

  Kujawsko-Pomorskie to region, który oferuje bogadztwo różnorodności i atrakcji turystycznych. Turystyka miejska i kulturowa, uzdrowiska czy turystyka aktywna. Najlepszy wirtualny przewodnik turystyczny po tym regionie znajdziesz na www.visitkujawsko-pomorskie.pl 

  Toruń i Bydgoszcz to najbardziej znane ośrodki miejskie w Kujawsko-Pomorskiem  to one rozpościerają przed Tobą wielość zabytków kultury, architektonicznych. Region kujawsko-pomorski to nie tylko stolice to również, „zakochane miasto”, czyli Chełmno, w którym w kościele farnym p.w. Wniebowzięcia NMP znajdują się relikwie św. Walentego. Grudziądz od strony Wisły wita panoramą spichrzy objętych ochroną, jako dziedzictwo narodowe UNESCO. Natomiast fundamenty prehistorycznego grodu sprzed 2700 lat znajdują się w Biskupinie, gdzie zrekonstruowano wały obronne, bramę i chaty. Osada słusznie nazwana „polskimi Pompejami” posłużyła wielokrotnie jako sceneria filmów historycznych. 

  Potrzebujesz chwili relaksu, odpoczynku, zdrowotnej regeneracji, fizycznego oczyszczenia i biologicznej równowagi? Wszystko to znajdziesz przy największych w Europie tężniach z wodą solankową. To tutaj znajdują się znane i cenione uzdrowiska Ciechocinek, Inowrocław oraz Wieniec Zdrój swoim bioklimatem nasyconym mikroelementami przywróci równowagę Twojemu ciału…

  Wachlarz atrakcji turystycznych znakomicie dopełnia turystyka aktywna i wodna. Dzikość przyrody Borów Tucholskich i parków krajobrazowych zachwyci każdego amatora ekosystemów zachowanych jeszcze w nieomal pierwotnym stanie. Brda znana jest z wyjątkowo trudnego odcinka zwanego „Piekiełkiem”, gdy się go pokona można dopłynąć do Zalewu Koronowskiego. 

  Sprawdź pełen przewodnik turystyczny o atrakcjach i ofercie Kujawsko-Pomorskiego – zaskoczy Cię ilością możliwości.

  Na portalu www.visitkujawsko-pomorskie.pl znajdują się również: kalendarz imprez, bogata baza noclegowo-gastronomiczna w regionie oraz informator przydatny każdemu turyście.
   

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne