1. Ustka – Uzdrowisko w morskim stylu

  Ustka, nie bez kozery nazywana letnią stolicą Polski, jest jednym z najbardziej znanych i najmodniejszych polskich kąpielisk. Jest miastem położonym w północnej Polsce w województwie pomorskim, u ujścia rzeki Słupi do Bałtyku, w odległości 17 km na północ od Słupska i około 150 km na zachód od stolicy województwa – Gdańska. Miasto zajmuje powierzchnię 1.014 ha i ma około 16 tysięcy mieszkańców.

  Polecamy:  Ustka – atrakcje dla dzieci 

  Ustka to miejscowość z ponad stuletnimi domkami rybackimi, tętniącą życiem przez całą dobę promenadą i łagodnym mikroklimatem. Oferuje piękną, piaszczystą plażę, czystą wodę, wyjątkowe atrakcje turystyczne oraz bogatą bazę noclegową i gastronomiczną.

  Dzięki leczniczym właściwościom klimatu Ustka posiada status uzdrowiska. Wysoki poziom usług turystycznych i sanatoryjnych, duża liczba dni słonecznych w roku i liczne imprezy letnie sprawiają, iż Ustka jest popularnym kurortem na pobyty wypoczynkowo – zdrowotne oraz wakacyjne nie tylko dla całych rodzin, ale też dla młodych i aktywnych. Morskie powietrze z mnóstwem jodu i nutką sosnowego aromatu wspomagają leczenie chorób dróg oddechowych, nadczynności tarczycy, chorób serca i alergii.

  Polecamy:  Ustka wystawa budowli z klocków LEGO 

  Ustecki port dzieli szeroką, drobnoziarnistą plażę na wschodnią – pełną atrakcji i rozrywek oraz zachodnią – zdecydowanie spokojniejszą. Okoliczne lasy sprzyjają spacerom i wycieczkom rowerowym po specjalnie przygotowanych szlakach. W czasie pobytu w Ustce każdy może poznać smak prawdziwej morskiej przygody. Z portu wyruszają liczne statki wycieczkowe, a dla poszukiwaczy mocnych wrażeń organizowane są całodzienne połowy ryb na otwartym morzu. Ustka to również raj dla żeglarzy i poszukiwaczy Złota Bałtyku, czyli bursztynu. Plaża to również idealne miejsce do spacerów z kijkami nordic walking.

  Od kilku lat władze Ustki przywracają historyczny blask starej części kurortu. Projekt rewitalizacji usteckiej starówki zakłada przywrócenie pierwotnej formy architektonicznej historycznym budynkom, tak, aby swoim charakterem nawiązywały do zabudowy przedwojennej osady rybackiej. W efekcie Ustka pięknieje z roku na rok, co zgodnie potwierdzają odwiedzający kurort turyści.

  Ustka to nie tylko piękna plaża, tętniąca życiem promenada i naturalne walory uzdrowiskowe. W mieście znajduje się także pierwsze w Polsce Muzeum Chleba – unikalne miejsce, gdzie zapach historii miesza się z zapachem pieczywa. Turyści mogą również zwiedzić Muzeum Ziemi Usteckiej, Muzeum Minerałów, Bałtycką Galerię Sztuki Współczesnej i latarnię morską. Jedną z największych atrakcji jest także znajdujący się po zachodniej stronie kanału szlak budowli militarnych – bunkrów, fortyfikacji i umocnień.

  W powszechnej opinii Ustka posiada swój magiczny, niepowtarzalny klimat, który sprawia, że każdy turysta, który choć raz odwiedzi nasze miasto, chce wracać tu ponownie.
  Dlaczego warto przyjechać do Ustki? Setki tysięcy turystów z Polski i zza granicy odwiedzają nas corocznie w sezonie letnim. Dbamy o gości niezależnie od pogody, bo Ustka to kurort na cztery pory roku. W efekcie każdy, kto choć razy przyjedzie do naszego Miasta, chce wracać tu ponownie.

   

  Dlatego nie zastanawiaj się dłużej i daj nura na wakacje 2015 do Ustki…

   

  Zobacz plażę w Ustce:

   

   

   

   

  Kamera LIVE – Ustecka Syrenka

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne