1. Ubezpieczenia turystyczne. Czy to się opłaca?

  Wybierając się na wakacje, myślimy o wypoczynku i czekających na nas atrakcjach. O liście potencjalnych zagrożeń najczęściej zapominamy. A to duży błąd. By skutecznie uchronić się przed ich finansowymi konsekwencjami, warto pomyśleć o ubezpieczeniu turystycznym.

  Ubezpieczenia turystyczne, jak sama nazwa wskazuje, to grupa polis dedykowanych wszystkim podróżnym. Ich sprzedażą zajmują się towarzystwa ubezpieczeniowe i – w zależności od konstrukcji oferty – proponują one nabycie różnorodnych produktów. Poszczególne różnią się zarówno zakresem ochrony, wysokością składki, jak i przedmiotem ubezpieczenia. Każdy podróżujący ma zatem możliwość wybrania takiego, które w najpełniejszy sposób będzie odpowiadało jego potrzebom.

  Szeroka ochrona w podróży

  Nabycie ubezpieczenia turystycznego nie jest koniecznością. Posiadanie takiego pozwala jednak na spokojniejszą podróż. W zależności od wykupionego pakietu liczyć można na odszkodowanie za utracony bagaż czy pokrycie kosztów leczenia za granicą. W aktualnej ofercie ubezpieczycieli znaleźć można także ubezpieczenia turystyczne od następstw nieszczęśliwych wypadków czy assistance. To ostatnie gwarantuje transport z opieką medyczną.

  Na co zwrócić uwagę?

  Ze względu na szeroką ofertę ubezpieczycieli, szczególną uwagę należy zwrócić na przedmiot ubezpieczenia. Bezwzględnie należy przeanalizować zapisy w OWU, gdyż tam znajdują się szczegółowe informacje na temat tego, w jakich sytuacjach ubezpieczyciel wypłaci świadczenie. Dobrze sprawdzić też tzw. katalog wyłączeń. W nim można znaleźć szczegółowe dane na temat tego, kiedy towarzystwo ubezpieczeniowe nie będzie zobowiązane do wypłaty odszkodowania.

  Ile to kosztuje?

  Im droższa składka ubezpieczenia, na tym więcej można liczyć. Aby jednak wykupienie ubezpieczenia turystycznego nie było zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu, warto przeanalizować swoje potrzeby. Przykładowo, ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą powinno być na tyle wysokie, by rzeczywiście pokryło je w całości (min. 10 tys. euro). Na znacznie niższą kwotę może opiewać ubezpieczenie na wypadek utraty bagażu.

  Ubezpieczenia turystyczne – czy to się opłaca?

  Nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć tego, co będzie miało miejsce jutro. Wyjeżdżając na wczasy, warto pomyśleć nie tylko o wypoczynku i atrakcjach. Ubezpieczenia turystyczne to produkty opracowane z myślą o zagwarantowaniu ubezpieczonemu bezpieczeństwa na wakacjach. To najtańszy i najłatwiejszy sposób, by zapewnić sobie ochronę w różnych sytuacjach, np. w wypadku utraty dokumentów czy niespodziewanej choroby.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne