1. Twierdza Srebrna Góra

  Twierdza Srebrna Góra jest największą górską twierdzą w Europie. Rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 14 kwietnia 2004 została uznana za Pomnik Historii.

   

  Położona na pograniczu Gór Sowich i Bardzkich, na szlaku Sudeckim im. Mieczysława Orłowicza, stanowi wybitny przykład osiemnastowiecznej warowni górskiej posiadającej unikatowe i nowoczesne, jak na czasy w których powstała, rozwiązania techniczne. Obiekt związany ściśle z historią wojen śląskich i napoleońskich posiada niekwestionowane walory historyczne.

   

  Oferta turystyczna Twierdzy Srebrna Góra to zwiedzanie zabytkowego fortu Donżon, zwiedzanie korony twierdzy, która jest świetnym punktem widokowym, pokaz krzesania ognia, pokaz strzelania z broni czarnoprochowej oraz z karabinu strzałkowego, pokaz salwy z repliki XVIII-wiecznej armaty, przedstawienie najważniejszych aspektów epoki napoleońskiej, zabawy i gry terenowe, nauka musztry i budowy umocnień wiklinowych. Z miasteczka do twierdzy prowadzi „ścieżka kulturowa” – wybrukowana uliczka. Przebieg ścieżki ściśle związany jest z historią zarówno Srebrnej Góry jak i samych fortyfikacji. Cała trasa nie stanowi problemu dla osób niepełnosprawnych. Twierdza Srebrna Góra dysponuje zapleczem gastronomicznym i sanitarnym.

  Kontakt:
  Forteczny Park Kulturowy spółka z o.o.
  ul. Letnia 10
  57-215 Srebrna Góra

  Więcej informacji znajdziesz na stronie www.forty.pl

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne