1. Tunezja Djerba naprawdę warto!

  Oferty wycieczek typu Tunezja last minute i na Djerbę znajdziesz na Travelzone.pl.

  Na bazie bogatych doświadczeń ostatnich sezonów w turystyce wyjazdowej dostrzegalne są pewne, niepojące oznaki znamionujące coraz bardziej zmieniające się tendencje w zakresie popularności niektórych destynacji. Jednym z takich kierunków, który stanowi w tym przypadku swoistą zagadkę jest wyspa Djerba. Destynacja, która posiada absolutnie wszystkie atuty aby stać się nie tylko liderem turystyki wypoczynkowej Tunezji ale również skutecznie rywalizować z wakacjami w Egipcie, Turcji czy Grecji.

  Niestety, co roku zdarza się, że część wycieczek na Djerbę ze względu na małe zainteresowanie potencjalnych turystów nie jest realizowana. Co wpływa na taki stan rzeczy? Chyba nikt włącznie z mieszkańcami Djerby nie zna odpowiedzi na to nurtujące pytanie. Aby na nie odpowiedzieć trzeba przede wszystkim zagłębić się w to co Djerba ma nam do zaoferowania, czym może nas przyciągnąć i urzec a nawet zatrzymać na dłużej. Bez znajomości jej atutów, nadal pozostanie jedną z wielu wysp funkcjonującą poza świadomością turystyczną. Położona w południowej Tunezji, niedaleko od części kontynentalnej Djerba jest absolutnie jedną z najpiękniejszych wysp Morza Śródziemnego, nazywaną trafnie przez wielu nieodkrytym i niedoceniony klejnotem w koronie wysp basenu Morza Śródziemnego. Twierdzenie to na pewno nie mija się z prawdą. Na niezwykła urodę i atrakcyjność turystyczną Djerby wpływa przede wszystkim obecność najpiękniejszych plaż w całej Tunezji. W szerszym kontekście można nawet zaryzykować twierdzenie, że są to jedne z najładniejszych plaż w całej Europie.

  Rozciągające się wzdłuż północno-wschodniego wybrzeża szerokie plaże z drobnym, złotym piaskiem stanowią idealne miejsce przyciągające turystów poszukujących błogiego lenistwa i bezpretensjonalnego wypoczynku. Niezwykłą urodą odznacza się ponad ośmiokilometrowa plaża Sidi Mahres biegnąca wzdłuż strefy turystycznej przy której położone są również najlepsze hotele na całej wyspie. Oferuje ona wszelkiego rodzaju atrakcje dla amatorów aktywności fizycznej, w tym również sportów wodnych. Wielką popularnością cieszy się uprawianie takich sportów jak przejażdżki konne, jogging, nurkowanie, parasailing i windsurfing. Dodatkowo, turkusowa, krystalicznie czysta woda z łagodnym zejściem oraz bezkres błękitnego nieba sprawiają, że Djerba nie może pozostać obojętna osobom, wrażliwym na piękne okoliczności przyrody, w których przychodzi im wypoczywać.

  Jednak same walory przyrodnicze nie poparte odpowiednią infrastrukturą turystyczną nie byłyby w stanie same przyciągnąć potencjalnych turystów na wakacje. Djerba oferuje szeroki wachlarz zakwaterowania, od tanich aczkolwiek gwarantujących wysoki standard obsługi hoteli trzygwiazdkowych po luksusowe, należące do najbardziej prestiżowych sieci na świecie, hotele pięciogwiazdkowe. Nie brak tu obiektów nie tylko na każdą kieszeń ale również na każdą motywację która kieruje turystami. Djerba oferuje zatem hotele z kompleksami zielonych ogrodów przeznaczone na spokojny wypoczynek wśród pięknych okoliczności przyrody a także na drugim biegunie obiekty z kompleksami zjeżdżalni, aquaparkami, różnorodnymi animacjami przeznaczone dla całych rodzin, którym pojęcie dobrej rozrywki nie jest obce. Z pewnością każdy przybywający na wyspę znajdzie coś dla siebie, co sprawi, że wakacje na Djerbie pozostaną na długo w pamięci. Co istotne większość hoteli na Djerbie można już zarezerwować w bardzo atrakcyjnych cenach w formacie last minute. Djerba zatem nie obciąży w znaczący sposób domowego budżetu a biorąc pod uwagę fakt, że jest to kierunek całoroczny, zdecydowanie każdy może sobie pozwolić na wakacje na Djerbie częściej niż tylko raz w roku.

  Plażowanie, uprawianie szeroko pojętej aktywności fizycznej nie wyczerpuje jednak pełnej palety form wypoczynku. Djerba jest również swoistą „ziemią obiecaną” dla fascynatów zwiedzania i odkrywania tradycji i zabytków nowych regionów, obcowania z naturą i dziedzictwem kulturowym. Realizację tego typu motywacji gwarantuje obecność niezwykłych perełek kulturowych i przyrodniczych niespotykanych nigdzie indziej w zasięgu tak krótkiego lotu i na tak niewielkim obszarze. Mianowicie warto odwiedzić miasteczko Guellala, które słynie z wyrobów ceramicznych. Różnego rodzaju gliniane przedmioty wyrabiane w lokalnych pracowniach i manufakturach stanowią obowiązkowy punkt dla kolekcjonerów a możliwość podglądania procesu wypalania gliny w piecach będzie niezapomnianym doświadczeniem.

  Z kolei pasjonatów starożytnej historii na pewno zaciekawi możliwość wizyty w Mennix, ruinach miasta założonego przez Fenicjan, gdzie można podziwiać pozostałości amfiteatru czy forum rzymskiego. Nie można również zapominać o stolicy wyspy Hamout Souk i drugim co do wielkości mieście Midoun gdzie można zagubić się w soukach czyli arabskich targowiskach, które różnorodnością barw i zapachów przyciągają rzesze turystów. Lokalni sprzedawcy oferują rozmaite produkty od wyrobów z gajów palmowych po biżuterię i wyroby skórzane. Kto już znalazł się na Djerbie nie powinien zapomnieć o odwiedzeniu Ras Rmel, cypla słynącego z obecności różowych flamingów. Ich spotkanie stanowi swoistą kwintesencję wypoczynku na Djerbie.

  Wyspa ta jest zatem idealnym przerywnikiem od rutyny dnia codziennego i z pewnością każdy powód aby spędzić wakacje na Djerbie będzie w pełni usprawiedliwiony mnogością atrakcji, które czekają na gości.

  Autor: Tomasz Nowik Travelzone.pl 

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne