1. Toruń – atrakcje dla dzieci

  Wraz ze zbliżającymi się wakacjami powoli zaczynamy się zastanawiać na kierunkiem tegorocznego urlopu. Podróżując z dziećmi zwracamy uwagę nie tylko na dogodne warunki noclegowe, ale i na atrakcje jakie czekają na rodziny w danej miejscowości. Sprawdziliśmy, czego możemy spodziewać się w Toruniu.

  Toruń jest jedną z miejscowości na mapie Polski, w której naprawdę nie da się nudzić. Cudowna architektura i zabytki tego miejsca zachęcają do rodzinnych spacerów. Z racji mnogości zabytkowych, gotyckich budowli – Średniowieczny zespół miejski w Toruniu wpisany został na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, więc jak można się domyśleć – naprawdę jest tutaj na co popatrzeć. Na przestrzeni lat Toruń stał się miejscem, w którym połączono tradycję z nowoczesnością, w efekcie czego czeka na nas tutaj sporo atrakcji.

  Jedną z najważniejszych rzeczy, jaką zobaczyć musi każdy turysta jest Stare i Nowe Miasto w Toruniu, gdzie na własne oczy zobaczymy gotyckie budowle, które wprawią nas w zachwyt. Do najciekawszych należą: Stary Ratusz, pomnik Mikołaja Kopernika, fontanna Cosmopolis czy mury miejskie. Atrakcją samą w sobie jest również Bulwar Filadelijski, gdzie możemy wybrać się na wycieczkę statkiem.

  Wybierając się z dziećmi do Torunia koniecznie musimy zajrzeć do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, który jest parkiem naukowym, gdzie maluchy mogą nie tylko obejrzeć ciekawe wystawy, ale i przeprowadzić różnego rodzaju eksperymenty. Obowiązkowym miejscem na mapie Torunia jest planetarium, które jednocześnie jest jednym z najnowocześniejszych miejsc tego typu w Polsce.

  Czy to już wszystkie atrakcje, jakie czekają w Toruniu na rodziny z dziećmi? Absolutnie nie! W Toruniu nie brakuje miejsc dedykowanym dzieciom. Mowa chociażby o Piernikowym MiasteczkuKinder Parku czy Mini Aquaparku. To wspaniałe miejsca, w których aktywnie spędzimy czas z dziećmi, a na mapie Torunia jest ich znacznie więcej.

  Zobacz więcej:
  –> Toruń – atrakcje dla dzieci <–

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne