1. Szyfr Pana Twardowskiego

  W jaki sposób uatrakcyjnić rodzinny weekend w Bydgoszczy? Turystom i mieszkańcom z pewnością pomoże opracowany przez nas produkt. Mamy przyjemność zaprezentować interaktywną trasę turystyczną podczas której, dzieciaki będą poznawać historie miasta. Na początku publikacji, dzieci poznają koguta, który będzie ich towarzyszem podczas spaceru po Bydgoszczy. Trasa biegnie od Bydgoskiego Centrum Informacji(tu można kupić książeczkę) do placu zabaw usytuowanego na urokliwej Wyspie Młyńskiej. Zabawa prowadzi do złamania szyfru Pana Twardowskiego (Pan Twardowski jest jednym symboli miasta- rzeźba ukazuje się w oknie staromiejskiej kamienicy) i otworzenia skrzynki w której znajduje się pieczątka. Młody odkrywca w nagrodę, sam podbije sobie dyplom, pieczątka jest świadectwem ukończenia trasy. By złamać szyfr, dziecko musi przejść wytyczoną trasą turystyczną, po drodze rozwiązać zagadki i wykonać zadania znajdujące się w książeczce. ,,Szyfr Pana Twardowskiego” łączy edukacje z zabawą, sprawia że mali wędrowcy baczniej przyjrzą się miastu poznając, ciekawostki i informacje na jego temat. Spacer po Bydgoszczy stanie się przygodą a dziecko jej bohaterem.

  Książkę można kupić w Bydgoskim Centrum Informacji (róg ul. Batorego/Niedźwiedzia) – cena 5,00 zł (w ksiązeczce znajduje się mapa z wytyczoną trasą, zagadki, rebusy i kolorowanki oraz dyplom)

  Książka z trasą dostępna jest również w formie elektronicznej na naszej stronie internetowej: www.VisitBydgoszcz.pl

  Trasę można również przejść korzystając ze smartphone’a zamiast książeczki otwierając stronę: www.kodbydgoszczy.pl/szyfr

  Bydgoskie Centrum Informacji
  (Informacja Turystyczna i Biuro Kongresów)
  ul. Batorego 2
  85-104 Bydgoszcz
  http://www.visitbydgoszcz.pl/
   

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne