1. Szwecja w pigułce: to trzeba zobaczyć!

  Dla wielu z nas Szwecja stała się wyjątkowo ciekawym celem wycieczki. Ten kraj fascynuje, a atrakcji turystycznych na terenie tego państwa nie brakuje. Gdzie warto się wybrać? Oto propozycje, którymi biura podróży kuszą nas najczęściej.

  Sztokholm: witaj w szwedzkiej stolicy

  Sztokholm, jak na stolicę kraju przystało, cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony turystów. To piękne miasto, które może się pochwalić wspaniałymi zabytkami oraz ciekawymi placówkami muzealnymi. Stare Miasto to ważny punkt w programie każdej wycieczki, podobnie zresztą jak znajdujący się na terenie tego miasta park etnograficzny – jeden z najważniejszych skansenów, a zarazem – pierwszy na świecie obiekt tego typu. Te atrakcje sprawiają, że Sztokholm jest ważnym ośrodkiem turystycznym, którego ogromny potencjał światowe biura podróży dostrzegły już dawno temu.

  Te miasta również zasługują na uwagę

  Sztokholm to ważny ośrodek turystyczny, jednak nie jest to jedyne miasto w Szwecji, któremu warto poświęcić sporo uwagi. Zachwycić może przecież i Goteborg – drugi pod względem wielkości ośrodek miejski w tym kraju, który również może się pochwalić piękną starówką oraz nowoczesnym portem, pełnym wspaniałych jachtów. Ciekawym punktem w programie każdej wycieczki po tym państwie będzie też Karlskrona – miasto rozłożone na licznych wyspach, które cieszy się mianem jednego z najważniejszych szwedzkich portów. Nie brak tu takich zabytków, jak latarnie morskie oraz fortyfikacje, które przypominają o długich (i trwających do dziś) związkach tego miasta z marynarką wojenną. W południowej części kraju czeka na miłośników historii kolejne piękne miasto. To Kalmar – znany ze wspaniałego zamku oraz katedry. Ta świątynia uznawana jest za jeden z najpiękniejszych kościołów w kraju, ma też opinię najpiękniejszego obiektu barokowego, jakim może się pochwalić Szwecja. Z pewnością jest to zabytek, któremu należy się sporo uwagi. Miłośnicy historii, którzy nacieszyć się widokiem średniowiecznej zabudowy, powinni też wybrać się nad jezioro Wetter. Czeka tu Vadstena – kolejne godne polecenia miasto, znane ze średniowiecznego opactwa oraz zamku królewskiego z XVI-XVII stulecia.

  Gotlandia: najsłynniejsza szwedzka wyspa

  Dla wielu turystów Szwecja to przede wszystkim Gotlandia. Wycieczki na tę piękną wyspę cieszą się rosnącą popularnością, a polskie biura podróży oferują nam coraz więcej ciekawych programów zwiedzania tej wyspy. Gotlandia, największa wyspa na Bałtyku, to doskonałe miejsce na wczasy nad morzem oraz ciekawy kierunek podróży dla tych, których fascynuje historia. Zachwyca to historyczne miasto Visy, znane z potężnych murów obronnych, zadziwić też mogą mniejsze osady, przyciągające swą niezwykłą atmosferą oraz pięknym otoczeniem.

  Szwecja to kraj zadziwiający, a wycieczki po jej terenie mogą się okazać dla każdego z nas wyjątkowym doświadczeniem. Podróżowanie po tym kraju ułatwiają nam biura podróży, dla których kraje skandynawskie stały się wielkim wyzwaniem oraz szansą na pozyskanie wielu nowych klientów. Szwecja i jej popularność są na to najlepszym dowodem.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne