1. Szczyrk turystyczna stolica Karpat

    Patrząc na fizyczną mapę Polski trudno nie zauważyć, jak różnorodnymi warunkami krajobrazowymi dysponuje nasz kraj. Poczynając od długiej na ponad 440 kilometrów granicy morskiej na północy, poprzez mazurskie jeziora i mazowieckie równiny, a kończąc na wysokich szczytach Tatr i Karpat, dysponujemy terenami, które z turystycznego punktu widzenia pozwalają na zaspokojenie wszelkich wymagań i gustów związanych z czynnym i biernym wypoczynkiem.

    Wraz z napływem do uzdrowisk i ośrodków wczasowych kolejnych krajowych i zagranicznych turystów, szybko zaczęło się zmieniać i poprawiać ich zaplecze turystyczne, a do dotychczasowych liderów na tym polu dołączyły nowe, prężne i dysponujące świetnymi warunkami naturalnymi kurorty. Na czoło wysuwa się Szczyrk, którego sława dawno już przekroczyła granice naszego państwa. Położone w Zachodnich Karpatach, w pobliżu znanego górskiego pasma Baraniej Góry i w bardzo bliskiej odległości od granicy czeskiej i słowackiej, uzdrowisko może dzisiaj konkurować z najlepszymi ośrodkami górskimi w kraju. Szlaki turystyczne zarówno piesze, jak i rowerowe, liczne wyciągi narciarskie i szereg innych atrakcji turystycznych są do dyspozycji gości, którzy się zdecydują na przyjazd i pobyt na tych pięknych terenach.

    Ale dla urlopowiczów, piechurów, narciarzy i rowerzystów ważną rzeczą są nie tylko warunki terenowe, jakie może im oferować tak znany kurort, ale także cała pozostała infrastruktura, a przede wszystkim baza noclegowa. A tutaj wymagania są różne i zależą nie tylko od upodobań i możliwości finansowych klientów, ale także od liczby miejsc, jakie są dostępne w poszczególnych obiektach. Znany hotel w Szczyrku może mieć w sezonie komplet gości i dlatego warto pomyśleć o uprzedniej rezerwacji, jeżeli tego rodzaju obiekt wybierzemy na okres pobytu w kurorcie. Podobnie sprawa wygląda w przypadku popularnych schronisk młodzieżowych. Szczyrk dysponuje wieloma możliwościami noclegowymi, ale i jego popularność rośnie z roku na rok. Rezerwacja daje pewność, że nie będzie kłopotów z zakwaterowaniem po przyjeździe na miejsce.  

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne