1. Spokojne miejscowości nad Bałtykiem

  Plaże nad Bałtykiem uznawane są za najpiękniejsze w Europie i co roku przyciągają tłumy gotowe spędzać wakacje nad morzem, które nie należy przecież do najcieplejszych akwenów. Miękki, jasny piasek i sosnowe lasy porastające nadbrzeżne wydmy powodują jednak, że najpopularniejsze miejscowości nad Bałtykiem, jak Władysławowo, Ustka, Gdynia czy Jastarnia, co roku przeżywają oblężenie. W efekcie, można tu raczej zapomnieć o spokojnym wypoczynku. Oto lista cichych miejscowości nad Morzem Bałtyckim, które nie cieszą się aż taką popularnością, a pozwalają odpocząć w ciszy i z dala od tłumów.

  spokojne miejscowości nad Bałtykiem na wakacje

  1. PoddąbieDzięki położeniu między częściej wybieranymi przez turystów Ustką i Rowami, niewielkie Poddąbie ucieszy wszystkich, którym do szczęścia potrzebna jest tylko pusta, spokojna plaża osłonięta wysokim klifem. Może on być przeszkodą dla rodzin z dziećmi, które jeszcze potrzebują wózka, ale wszyscy inni odwiedzający tę miejscowość, w pobliżu której znaleźć można urokliwe gospodarstwa agroturystyczne i pokoje gościnne, będą dzięki temu odpoczywać w ciszy. Dodatkową atrakcją dla wędkarzy jest wpadająca do morza niewielka rzeczka tworząca głęboko wciętą dolinę.
  2. Świętouść

   Ta niewielka miejscowość znajdująca się na odcinku polskiego Wybrzeża prowadzącego od Międzyzdrojów do Międzywodzia przyciąga niesamowitymi krajobrazami Wolińskiego Parku Narodowego. 90-metrowe klify, lasy znajdujące się tuż nad samą linią brzegową Morza Bałtyckiego i dzikie, puste plaże. Można przy niej nocować na kempingu znajdującym się właśnie w Świętouści, więc jest to propozycja dla osób, które nie muszą wypoczywać w luksusowym hotelu, a docenią ciszę i spokój panujące na wolińskiej plaży.

  3. StiloKolejna miejscowość nad Bałtykiem, w której nie natkniemy się na tłumy wybierające raczej pobliską Łebę. Co jakiś czas pojawiają się tutaj turyści odwiedzający latarnię morską wybudowaną na początku XX wieku, ale jest to jedyny budynek znajdujący się nad samym morzem, gdzie dzięki temu możemy cieszyć się pustymi plażami aż do Karwi. W samym Stilo można nocować na kempingu lub w gospodarstwach agroturystycznych, które poza noclegiem oferują m.in. warsztaty z gotowania tradycyjnych kaszubskich potraw.
  4. ModlinekPołożony w odległości niecałego kilometra od morza Modlinek jest swoistym przedmieściem Ustki położonym na terenie rezerwatu Natura 2000, dzięki czemu panuje tutaj cisza i spokój. W samym Modlinku można wynająć pokoje, a zakupy zrobimy w Ustce lub Duninowie.
  5. KadynyW miejscowości Kadyny położonej w odległości 20 kilometrów od Elbląga znajduje się podobno jedna z najczystszych plaż nad Zalewem Wiślanym. Dodatkowego uroku nadaje jej okoliczny krajobraz: wzgórza i zalesione jary oraz malownicze pola ciągnące się tuż nad wybrzeżem. Noclegi w Kadynach są także wyjątkowo atrakcyjne. Tutejszy hotel znajduje się w pałacu wybudowanym dla cesarza Wilhelma II, a pokoje znajdują się nad bramą wjazdową, w gorzelni oraz dawnym spichlerzu.
  6. PiaskiMalutkie Piaski – dawna osada rybacka położona na końcu polskiej części Mierzei Wiślanej nie mają rozbudowanej bazy turystycznej, co powoduje, że można cieszyć się tutaj czystą i niezatłoczoną plażą. Ciekawym miejscem w tej nadmorskiej miejscowości jest zachowany z XVIII wieku cmentarz menonitów – wyznawców protestantyzmu powstałego w Holandii.
  7. DąbkowicePołożone tuż obok Dąbkowic Dąbki przyciągają większość turystów chętnych do spędzania czasu nad Morzem Bałtyckim, dzięki czemu w tej niewielkiej miejscowości na mierzei pomiędzy Jeziorem Bukowo a Bałtykiem panuje cisza, a goście mogą cieszyć się przepiękną piaszczystą plażą w spokoju.
  8. PustkowoZgodnie ze swoją nazwą – w Pustkowie położonym niedaleko popularnego Pobierowa jest faktycznie pusto. Szerokie i zadbane plaże w tej części Wybrzeża są idealnym miejscem dla wypoczynku rodzin z dziećmi – łatwo się do nich dostać, a wyjątkowy standard tego miejsca potwierdza przyznawana plaży w Pustkowie co roku Błękitna Flaga – certyfikat przyznawany przez Sanepid i Ministerstwo Środowiska plażom o najwyższym standardzie.

  Spokojne miejscowości nad Bałtykiem dla rodzin z dziećmi

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne