1. Sousse perełka tunezyjskiego wybrzeża?

  Wiele osób, które dało się skusić perspektywie spędzenia urlopu w Tunezji, z odpowiednim wyprzedzeniem planuje każdy aspekt swojego pobytu. Jednak Tunezja jest idealną propozycją na wypoczynek nie tylko latem, w związku z czym naszą podróż możemy zorganizować właściwie w dowolnym momencie.
   

  Tunezja od ręki?

  W ofercie biur podróży, takich jak BeeFree, odnaleźć można dziesiątki, o ile nie setki propozycji wyjazdów do Tunezji, także w wariancie last minute. Spośród nich ogromną popularnością cieszą się zwłaszcza pobyty w leżącym na wybrzeżu Sousse, trzecim pod względem wielkości tunezyjskim mieście, doskonale odnajdującym się w roli kurortu wypoczynkowego.

  Historia Sousse sięga już IX wieku p.n.e., od kiedy to miasto było jedną z fenickich kolonii, znajdowało się w rękach Rzymian, Wandalów, Hiszpanów i Francuzów czy wchodziło w skład Cesarstwa Bizantyjskiego. Obecnie, leżące nad brzegiem Morza Śródziemnego Sousse spełnia marzenia turystów z całego świata o beztroskich wakacjach, efektywnej regeneracji sił i niezapomnianych wrażeniach.

  Atrakcje Sousse

  Najważniejszą wizytówką współczesnego Sousse, określanego mianem Perły Sehelu, jest Port El-Kantoui, czyli największy i najsłynniejszy port jachtowy w Tunezji, będący jednocześnie największą atrakcją miasta. Oczywiście bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również liczne zabytki, w murach których skrywane są burzliwe, wzmiankowane wcześniej dzieje miasta.

  Jednym z najcenniejszych obiektów jest historyczna medyna, wpisana na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zestawienie atrakcji w Sousse uzupełnia Ribat wzniesiony w pierwszej połowie IX wieku, Wielki Meczet powstały w 851 roku oraz Muzeum Archeologiczne, którego największą chlubą jest budząca zachwyt kolekcja mozaik.

  Jak spędzać czas w Sousse?

  Po odkryciu zawartości zabytkowego skarbca Sousse, przyjdzie czas na beztroski wypoczynek w promieniach słońca. Amatorzy aktywności mogą z powodzeniem pielęgnować swoje sportowe pasje, zmierzyć się z żywiołami na desce windsurfingowej lub kitesurfingowej, zdecydować na przejażdżkę konną po mieście lub poznać tajniki golfa. A po intensywnie spędzonym dniu warto odwiedzić tradycyjny targ, celem zakupu jedynych w swoim rodzaju pamiątek, wybrać się na rejs statkiem wycieczkowym lub skosztować specjałów kuchni tunezyjskiej, serwowanych w lokalnych restauracjach.

  Sousse każdego roku umacnia swoją pozycję na turystycznej mapie Tunezji i zdobywa serca kolejnych turystów. W tym świetle nie powinno ulegać wątpliwości, że Sousse to świetna propozycja na urlop, także w odsłonie last minute, a pobyt w kurorcie to jednocześnie doskonała szansa, by poznać jedno z najsłynniejszych miast portowych Tunezji, przez wielu określanych mianem prawdziwej perełki wybrzeża tego kraju.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne