1. Sopot

  Niezwykle rozległa oferta turystyczna, setki lokali gastronomicznych, klubów i hoteli, zdrowy uzdrowiskowy klimat, doskonałe położenie w centrum Trójmiasta, piękne plaże i mnóstwo atrakcji – to wszystko oferuje przyjeżdżającym tu Sopot. Dlatego śmiało można nazwać to miasto idealnym miejscem na weekend, i to o każdej porze roku.

  Wśród wielu Sopot ma opinię kultowego i z całą pewnością należy do najczęściej odwiedzanych miast w Polsce. Jego symbolem jest najdłuższe w Europie drewniane molo (511,5 m), które odwiedza praktycznie każdy przyjeżdżający tutaj turysta. Tradycje uzdrowiskowe Sopotu sięgają aż 1823 roku, kiedy to J. J. Haffner otworzył tu pierwszy zakład kąpielowy i są kultywowane do dzisiaj. Funkcjonują tu sanatoria, można korzystać z pijalni wody mineralnej i „grzybka” inhalacyjnego, z którego wypływa solanka ze Zdroju św. Wojciecha z głębokości 800 m. Poza tym działają tu centra spa z bardzo bogatą ofertą zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetycznych. Do tego dochodzi zbawienne działanie jodu, którego stężenie na końcu molo jest dwa razy większe niż na stałym lądzie.

  Najbardziej znaną ulicą Sopotu jest oczywiście ulica Bohaterów Monte Cassino, zwana popularnie „Monciakiem” i pełniąca funkcję deptaka. Można nią dojść z dworca kolejowego aż do molo i plaży. Przy niej mieści się wiele atrakcji turystycznych, najwięcej restauracji, kawiarni, pubów i klubów, latem właśnie tutaj koncentruje się życie miasta. Najciekawszym budynkiem przy tej ulicy jest Krzywy Domek, którego koncepcja architektoniczna nawiązuje do dzieł w stylu Gaudiego. Na końcu „Monciaka” znajduje się wybudowany niedawno Dom Zdrojowy, choć jego tradycja sięga także XIX wieku. Na mieszczącym się między nim a molo placu odbywają się często koncerty i różnego rodzaju imprezy. Przy molo mieści się marina, dzięki której sa tu doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, odpływają stąd także statki pasażerskie.

  Sopot-na weekend przez cały rok

  Sopot jest na tyle ciekawym miastem, że i poza centrum znajdziemy wiele niesamowitych miejsc. Na niepogodę, ale nie tylko, świetnie sprawdza się tutejszy Aquapark z mnóstwem basenów, zjeżdżalni, saunami i jacuzzi. Można też odwiedzić rezerwat archeologiczno – przyrodniczy zwany Grodziskiem. Mieści się on na terenie istniejącej tu między VIII a X wiekiem warowni. Jest tu także skansen, w którym można poznać życie codzienne w epoce średniowiecza.

  Warto też dodać, że Sopot to miasto znane z jednego z największych w Polsce festiwali muzycznych. Przez kilkadziesiąt lat odbywał się o w legendarnej Operze Leśnej, która po remoncie znów będzie cieszyć tysiące widzów. Wiele rozrywki może też dostarczyć położona na granicy Sopotu i Gdańska nowoczesna wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa Ergo Arena. Tu odbywają się największe zawody sportowe i koncerty najbardziej znanych gwiazd z całego świata. Hala gościła m.in. finały Ligi Światowej w siatkówce mężczyzn czy wykonawców takich jak Sting i Lady Gaga.

  W Sopocie nie można się nudzić niezależnie od pory roku. Więcej informacji na temat imprez, noclegów i oferty udziela Informacja Turystyczna w Sopocie.
   

  W Sopocie zabawa trwa przez cały rok – przekonaj się sam!

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne