1. Sejny – co warto tu zobaczyć?

    Podlasie ma niezwykły urok, a dla wielu turystów staje się coraz bardziej kuszącym celem wycieczki. Ta kraina to sielskie krajobrazy oraz moc przyrodniczych atrakcji. To również ciekawe miejscowości, w których czas jakby się zatrzymał. Wśród tych miast, do których w czasie wycieczki po tej krainie z pewnością warto zajrzeć, znalazły się Sejny. Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na turystów? Dlaczego Sejny cieszą się coraz większą sympatią ze strony zwiedzających Podlasie turystów?

    Wielki walorem tego miasta jest panująca tu atmosfera. Ciekawa przeszłość oraz rewelacyjne zabytki dawnej architektury to kolejne czynniki, dzięki których Sejny są tak chętnie odwiedzane przez turystów. Tutejsze atrakcje turystyczne pięknie przypominają o długiej historii miasta, które przez wiele lat funkcjonowało jako gród prywatny. Dzięki trosce dawnych panów można tu podziwiać wiele wspaniałych budowli, a że Podlasie to kraina wielokulturowa, każdy z nas w czasie wycieczki po tym mieście może wczuć się w wyjątkowy klimat pogranicza. Fundacja Pogranicze przypomina zresztą najlepiej o położeniu miasteczka oraz o jego przeszłości. Jest ona zresztą wielką atrakcją dla turystów, dla których Podlasie to kraina wyjątkowa. Wielokulturowość Podlasia jest widoczna w Sejnach w wielu miejscach. Jednym z ciekawszych zabytków jest tu przecież Biała Synagoga – wspaniała i wyjątkowo piękna pamiątka po Żydach, którzy swego czasu stanowili w Sejnach dość sporą grupę. Po zakonie dominikańskim pozostał tu natomiast piękny klasztor, znany dawniej również jako miejsce wielkich jarmarków oraz odpustów. Dziś zabudowania klasztorne są cennym zabytkiem, a ich poszczególne budynki na stałe wpisały się w miejski krajobraz. Te dwa zabytki to najważniejsze atrakcje turystyczne w Sejnach, choć w czasie spaceru po tym mieście każdy z nas dojrzeć powinien jeszcze wiele innych perełek dawnej architektury.

    Sejny zachwycą jednak przede wszystkim tych, którzy w czasie wycieczki po terenach pogranicza chcą się dobrze zabawić. To właśnie w tym mieście organizowane są tak ciekawe festiwale, jak chociażby tylko Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży Krajów Nadbałtyckich. To jedna z najciekawszych imprez, jakimi może się pochwalić współczesne Podlasie oraz wielka gratka dla tych, którzy chcą poprzez zabawę poznawać bogactwo kultury naszych sąsiadów.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne