1. Samolotem na plaże Chorwacji

    Na wakacje lub na weekend – od maja z Warszawy i Gdańska na chorwackie plaże można dostać się w trzy godziny i wciąż dobrej cenie. Bezpośrednie loty z Polski uruchamia Eurolot. Przewoźnik kusi niedrogim połączeniem, zaoszczędzimy też na czasie. W systemie rezerwacyjnym linii wciąż dostępne są bilety za 269 zł na rejsy z Warszawy i z Gdańska do Rijeki na malowniczej wyspie Krk. Za tyle samo na eurolot.com zarezerwujemy lot powrotny.

    Od długiego weekendu majowego linie lotnicze Eurolot otwierają aż jedenaście bezpośrednich połączeń do Chorwacji z czterech polskich miast. Z Warszawy i Gdańska przewoźnik startować będzie do Zadaru, Splitu, Dubrownika i Rijeki. W przypadku ostatniej miejscowości lotnisko znajduje się na wyspie Krk – jednej z najpopularniejszych wysp w Chorwacji ze znakomitą bazą turystyczną i słynną, blisko 2-kilometrową kamienistą plażą w miejscowości Baska. Stąd promem dostaniemy się na trzy inne chętnie odwiedzane wyspy: Rab, Cres i Pag. Rab pełna jest plaż, gdzie piasek ma właściwości lecznicze. Nieopodal leży wyspa Cres, znana w całej Europie ze szczepu winorośli – Vrbnicka Zlahtina, a nieco dalej Pag, skąd pochodzi słynny paszkowy ser. Jest to też ulubiona wyspa młodzieży, z wieloma klubami muzycznymi.

    26 kg bagażu leci w cenie – do letnich walizek każdy pasażer Eurolotu może spakować 20 kilogramów bagażu rejestrowanego i 6-kilogramowy bagaż podręczny. Dzieci do drugiego roku życia podróżują Eurolotem za darmo a młodzież do 18. roku życia leci ze zniżką. Rejsy do Chorwacji obsługiwane będą przez nowe, 78 miejscowe Bombardiery Q400 NextGen. Lot potrwa niecałe 3 godziny.

    Więcej na www.eurolot.com

Kategorie
Aktualności