1. Region Puszczy Białowieskiej

  Region Puszczy Białowieskiej to bogactwo przyrody i kultury. Puszcza Białowieska – jeden z najcenniejszych kompleksów leśnych Europy – z obiektami Białowieskiego Parku Narodowego, licznymi rezerwatami i pomnikami przyrody, ścieżkami edukacyjnymi.

  Równie interesujące pod względem przyrodniczym są malownicze okolice zbiorników wodnych, a także przepiękne, naturalne doliny rzek: Narwi i Narewki. Walory przyrodnicze i kulturowe tego regionu można podziwiać wędrując po szlakach turystycznych, pieszych i rowerowych, a także po trasach nordic-walking. Prowadzą one przez odległe ostępy puszczy oraz znajdujące się w jej otoczeniu malownicze pola i wsie.

  Wiele miejscowości zachowało tradycyjną drewnianą architekturę domów. Od stuleci sąsiadują tu ze sobą różne narodowości i wyznania – Polacy, Białorusini, Ukraińcy; katolicy, prawosławni i wyznawcy innych religii. Ta mieszanka etniczna tworzy swoisty folklor i kulturę Regionu Puszczy Białowieskiej.

  Do ciekawszych imprez, podczas których zetkniemy się z wielokulturowością i miejscowym folklorem należą: Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej (w maju), Spotkania Folkowe „Z wiejskiego podwórza” (w lipcu), imprezy folklorystyczne „Noc Kupały” w Białowieży, Narewce i Dubiczach Cerkiewnych (w lipcu). Ciekawym wydarzeniem jest również Międzynarodowy Festiwal Teatralny WERTEP – wędrując po miejscowościach regionu przywraca tradycję dawnego teatru.

  Wszelkich informacji dotyczących zakwaterowania, bazy turystycznej i towarzyszącej oraz imprez można uzyskać w:

   

  CENTRUM TURYSTYKI
  REGIONU PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ

  17-200 Hajnówka, ul. 3 Maja 45
  tel. +48 85 682 43 81, fax +48 85 682 51 41                       
  e-mail: turystyka@powiat.hajnowka.pl
  http://www.powiat.hajnowka.pl


   

  Polecamy pełną galerię zdjęć naszych atrakcji turystycznych!

   

  Zobacz nasz kalendarz imprez!

   

  Zapraszamy do rezerwacji noclegów w naszym regionie!

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne