1. Ranking atrakcji turystycznych w Polsce

  Szukacie pomysłu na ciekawe spędzanie czasu? Macie ochotę na coś nietuzinkowego, coś, czego jeszcze wcześniej nie widzieliście? Przedstawiamy Wam najciekawsze atrakcje turystyczne w Polsce.

  W przypadku takich rankingów zawsze mogą pojawić się pewne kontrowersje, w końcu nie wszystkim musi podobać się to samo i zawsze ktoś może czuć się zawiedziony, że nie ujęto jego ulubionej atrakcji. To świadczy tylko o dobrym kierunku rozwoju rodzimej oferty turystycznej, która staje się coraz bogatsza. Z jednej strony staraliśmy się docenić rozmach projektów, ich innowacyjność i wyjątkowość w skali kraju, z drugiej zwróciliśmy uwagę też na proste wykorzystanie naturalnych walorów i „piękno samo w sobie”. Prezentujemy Wam zatem 10 najlepszych atrakcji turystycznych w Polsce. Kolejność przypadkowa.

  Najlepsze atrakcje turystyczne w Polsce – RANKING

  Afrykarium Wrocław

  Otwarte w 2014 roku Afrykarium to jedyny taki obiekt w Polsce. Jest to oceanarium, w którym zamieszkały zwierzęta z całej Afryki, łącznie ponad 200 gatunków. Dzięki podziałowi na strefy odpowiadające geograficznym regionom czarnego lądu, mamy wrażenie, że przenosimy się w konkretne miejsce, z całą jego fauną. Zobaczyć można tu m.in. hipopotama nilowego, kotiki, pingwiny, imbisy, rekiny, płaszczki, krokodyle, manaty i całą masę egzotycznych kolorowych ryb. Afrykarium można zwiedzać przechodząc tunelem biegnącym przez środek jednego z akwariów czy schodząc pod pokład ustawionego tutaj statku.

   

  ranking atrakcji turystycznych w Polsce

  Energylandia Zator

  Absolutna czołówka jeśli chodzi o polskie parki rozrywki. Tylko tutaj możemy przejechać się tak szybkimi i wielkimi roller coasterami jak Mayan czy Formuła 1 zlokalizowanymi w strefie ekstremalnej parku. Poza tym w strefie familijnej znajdziemy atrakcje dla całej rodziny, jak Splash Battle czyli przejażdżka łódkami z armatkami wodnymi, a w strefie dla najmłodszych łagodne karuzele i kolejki. W Energylandii regularnie odbywają się też koncerty i pokazy. W tym sezonie uruchomiono także Water Park, nową strefę wodnej zabawy z basenami, wodospadami, plażą i tropikalnym barem.

  Sprawdź koniecznie: Najlepsze atrakcje dla dzieci w Polsce!

  Centum Nauki Kopernik Warszawa

  Prawdziwy hit, który sprawił, że w Polsce nastała moda na naukę. Dzieci i ich rodzice mogą tutaj dowiedzieć się mnóstwa ciekawych rzeczy, a co najważniejsze, wiedzę zdobywają dzięki supernowoczesnym interaktywnym stanowiskom naukowym. W sumie działa tu aż 7 wystaw stałych i kilka czasowych, są tu także takie rewelacje jak Teatr Robotyczny, w którym grają prawdziwe roboty, Teatr Wysokich Napięć – widowisko bazujące na wyładowaniach atmosferycznych, jedno z najnowocześniejszych na świecie planetariów oraz Park Odkrywców wokół budynku centrum.

  ranking atrakcji turystycznych Polska

  Centrum Nauki Experyment Gdynia

  Nazwa tego parku nauki mówi sama za siebie. Większość tutejszych atrakcji opiera się właśnie na eksperymentowaniu, zdobywaniu wiedzy poprzez interaktywne urządzenia ilustrujące otaczające nas zjawiska z zakresu przyrody, hydrologii, biologii czy fizyki. Ciekawostką jest też wystawa Wirtualny świat wynalazków Leonardo da Vinci, na której sam genialny Leonardo opowiada o swoich wiekopomnych dziełach. Centrum znajduje się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, miejscu, które wspiera innowacyjne i nietuzinkowe inwestycje.

  Flyspot Warszawa

   

  Kolejna atrakcja wykorzystująca nowoczesne technologie. To także realizacja romantycznego marzenia o lataniu. W tunelu aerodynamicznym Flyspot w Warszawie, jednym z najnowocześniejszych w Europie, każdy może wznieść się w powietrze i doświadczyć tego niesamowitego uczucia. Tunel ma kilkanaście metrów wysokości, a wentylatory o wielkiej mocy wytwarzają niezwykle silny strumień powietrza. Dlatego w realizacji marzeń pomagają nam profesjonalni instruktorzy, którzy cały czas dbają o nasze bezpieczeństwo. Fajnym pomysłem jest też automatyczne nagrywanie naszych wyczynów, tak aby potem można było zabrać film na pamiątkę.

  Sea Park Sarbsk

  Doskonałe źródło wiedzy o florze i faunie morskiej, a zarazem świetna okazja do beztroskiej zabawy, tuż obok znanego kurortu Łeba. Park Rekreacyjno-Edukacyjny Sea Park Sarbsk to tak naprawdę kilka parków, jednak wszystkie łączy tematyka morska. Jest tu zatem fokarium, Oceanarium Prehistoryczne 3D, Park Makiet Zwierząt Morskich, Park Miniatur Latarni Morskich, Muzeum Marynistyczne, duże place zabaw i wiele więcej. Na wspomnienie zasługuje też interaktywny pokaz Błękitek Live Show, podczas którego będziemy mogli porozmawiać z sympatycznym wielorybem.

   

  najlepsze atrakcje w Polsce

  Ścieżka rowerowa Półwysep Helski

  Na pozór najmniej spektakularna z prezentowanych atrakcji, a z drugiej strony najciekawsza, bo w dużej mierze stworzona przez naturę. Ona to bowiem odpowiada za kształt Półwyspu Helskiego i niezwykle malownicze widoki, jakie można tu zobaczyć. Ludzka działalność ogranicza się jedynie do udostępnienia tego fenomenu większej liczbie osób poprzez budowę przechodzącej przez cały półwysep, ponad 30-kilometrowej ścieżki rowerowej. Trasa nie jest zbyt wymagająca, a po drodze czeka kilka przystanków w pięknych miejscach, las i plaże. Jak twierdzą niektórzy, to najładniejsza ścieżka rowerowa w Polsce.

  Kopalnia Złota Złoty Stok

  Udostępniona do zwiedzania podziemna trasa znajduje się w dawnej kopalni w województwie dolnośląskim, w miejscowości Złoty Stok, w Górach Złotych. Te nazwy potwierdzają, że kiedyś w tym miejscu panowała autentyczna gorączka złota. Przez niemal 1000 lat działalności wydobyto tu podobno aż 16 ton złota! Podczas zwiedzania zobaczymy m.in. wystawę narzędzi górniczych, ale największe wrażenie robi jedyny w Polsce, 8-metrowy podziemny wodospad, oraz wciąż działająca podziemna kolejka.

  Europejskie Centrum Bajki Pacanów

  Wspaniała atrakcje dla dzieci i wszystkich, którzy kochają piękne i mądre bajki, a przede wszystkim nieśmiertelnego Koziołka Matołka. Jak widać, udało mu się w końcu dojść do Pacanowa, bo można spotkać go tu na interaktywnej wystawie „Bajkowy świat”. Zobaczymy tu także inne postaci uwielbiane przez dzieci, jak Czerwony Kapturek czy Królewna Śnieżka. Nowoczesne multimedia i niezwykła scenografia czynią to miejsce iście bajkowym. Centrum otoczone jest Ogrodem Zmysłów z małą architekturą i kuźnią, w której kozy kują.

  najlepsze atrakcje turystyczne w Polsce

  Makieta Kolejowa Borówiec

  Mało kto w dzieciństwie nie lubił bawić się modelami pociągów. Na największej w Polsce Makiecie Kolejowej Borówiec taka zabawa wkracza w zupełnie inny wymiar. Na ponad 250 m2 powierzchni zobaczymy krajobrazy Europy z odwzorowanymi drobnymi szczegółami, pociągami, samochodami, samolotami, budynkami, roślinnością i zwierzętami. Wszystko w skali 1:87. Składy kolejowe, których jest tu aż 12, jeżdżą według rozkładu jazdy, światło zmienia się w zależności od pory dnia, słychać dźwięki miasta, jakby makieta naprawdę żyła.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne