1. Rancho u Zapotocznego – Łagów

  Rancho u Zapotocznego to perła lubuskiej agroturystyki, kusząca niezwykłą ciszą, od której odbijają się jedynie odgłosy przyrody – śpiew ptaków, szum drzew, rżenie koni i tętent ich kopyt.

  Położone jest w Łagowie, od lat znanym jako miejscowość wypoczynkowa. Tu, na przesmyku między jeziorem Trześniowskim i Łagowskim znajduje się Zamek Joannitów z XIV w. Niedaleko stąd można odwiedzić też system podziemnych fortyfikacji niemieckich zwany Międzyrzeckim Rejonem Umocnionym. Otoczenie tutejszych lasów bardzo korzystnie wpływa na samopoczucie. Można wybrać się na spływ kajakowy rzeką Pliszką i Ilanką, a także na przejażdżkę bryczką po Łagowskim Parku Krajobrazowym.

  W tym niepowtarzalnym klimacie podziwiać mogą Państwo uroki dawnej polskiej wsi. Wspaniały wypoczynek zagwarantuje przybyłym rozległa przestrzeń malowniczej polany, ukojenie przyniesie widok stawu i spacer po lesie. Dopełnieniem tego pięknego, swojskiego obrazu są wiekowe sprzęty: kufry, skrzynie, sagany, kołowrotki, kosy i sierpy. Można im się przyjrzeć z bliska i poczuć ukryty w nich czas. Sielskości majątkowi dodają chodzące na wolności oswojone zwierzęta – kucyki, daniele, osiołki i inne. Odbywają się też zajęcia jazdy konnej. Na terenie rancha znajduje się także restauracja położona na skarpie, z której rozciąga się przepiękny widok. Organizowane są w niej także imprezy integracyjne i okolicznościowe.

  Gospodarstwo Agroturystyczne zapewni Państwu swojską, przyjazną atmosferę. Tu na własnej skórze odczujecie charakterystyczny dla regionu spokojny, domowy klimat. To dowód, że można zachować harmonię z otaczającą naturą, jednocześnie znaleźć wygodę i komfort.

  Rancho u Zapotocznego
  ul. Łagówek Pod Lasem
  66-220 Łagów

  tel. 607 661 323
  607 661 323
  e-mail: zapotoczny.tomasz@gmail.com
  Więcej na www.ranchouzapotocznego.pl

  Zobacz jak żyje się na Ranchu u Zapotocznego!

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne