1. Praga: co koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście?

  Praga jest miastem wyjątkowym. Turyści mogą tu liczyć na moc atrakcji, a spotkania z zabytkami czeskiej stolicy mogą im sprawić wiele radości. Praga zachwyca, wycieczki po jej terenie są wspaniałą przygodą dla każdego miłośnika historii. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie spaceru po ulicach tego wyjątkowego ośrodka miejskiego?

  Praga dla początkujących: co warto wiedzieć o tym mieście?

  Dla wielu osób Praga to przede wszystkim stolica Czech i miasto pełne zabytków. Warto jednak pamiętać, że to jedno z najpiękniejszych miast nad Wełtawą, a jednocześnie jeden z tych ośrodków miejskich, który zadziwia swą historią. Jej zabytkowe centrum od wieków fascynuje. Już w czasach Habsburgów była Praga zaliczana do miast, które w tej części Europy wyróżniały się piękną zabudową. Zwana „miastem o stu wieżach”, wyróżniała się Praga wyjątkowym urokiem. Dziś jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast, a jej zabytki w ciekawy sposób przypominają o długiej historii miasta. Niewielkie centrum starej Pragi można dziś zwiedzać na piechotę – to najwygodniejszy i najbardziej praktyczny zarazem sposób poznawania tego miasta. Jak wyznaczyć trasę takiego spaceru? Jakich obiektów nie można pominąć w czasie wycieczki?

  Hradczany: królewskie skarby Pragi

  Hradczany to przede wszystkim zamek królewski oraz katedra św. Wita. Spacer po Hradczanach to możliwość zwiedzenia najcenniejszych zabytków z czasów średniowiecza. Kaplice królewskie oraz cesarskie mauzoleum sprawiają, że wizyta w katedrze może okazać się ciekawą lekcją historii dla każdego turysty. Zwiedzenie Starego Pałacu oraz wizyta na słynnych Schodach Jeździeckich to wielkie atrakcje, którym trudno się oprzeć.

  Skarby Starego Miasta

  Spacer po Starym mieście to jedna z największych atrakcji dla turystów odwiedzających Pragę. Wiadomo, że w miejscu praskiej starówki już we wczesnym średniowieczu istniała osada kupiecka, której centrum od XI wieku stanowił obecny Rynek Staromiejski. Zachwyca też plac Republiki – miejsce, które kojarzone było niegdyś ze stojącym tu pałacem oraz skarbcem królewskim. Ciekawym zabytkiem z XV wieku jest stojąca na terenie Starego Miasta Brama Prochowa, będąca najciekawszą pamiątką po dawnych murach miejskich. Współcześnie służy ona jako punkt widokowy, a podziwiana ze szczytu tego cennego zabytku Praga prezentuje się wspaniale. W czasie spacerów po Starym Mieście warto też odwiedzić tak ciekawą budowlę, jaką jest Dom Miejski. Wzniesiony w początkach XX wieku, ma symbolizować odrodzenie państwa czeskiego. Jest bez wątpienia ciekawym obiektem, któremu warto poświęcić nieco uwagi. W gronie zabytków sakralnych wyróżnia się kościół św. Mikołaja oraz dawny zespół klasztorny, związany niegdyś z zakonem jezuickim. Wycieczki po Starym Mieście kończą się zazwyczaj na Moście Karola. Ten zabytek to wspaniała wizytówka czeskiej stolicy, z której Praga może być wyjątkowo dumna.

  Z wizytą w dzielnicy żydowskiej

  Praga może oczarować tych, dla których pamiątki po społeczności żydowskiej są ważnym punktem w programie wycieczki to Czechach. Tutejsza dzielnica żydowska, Josefov, to magiczna kraina pełna zabytkowych bożnic. Turyści zaglądają tu nie tylko ze względu na wspaniałe synagogi, ale i na wyjątkową placówkę muzealną. To Muzeum Żydowskie, mogące się pochwalić wyjątkowo bogatą kolekcją judaików. Tutejsze zbiory zaliczane są do najwspanialszych w całej Europie, dzięki czemu zaglądają tu miłośnicy kultury żydowskiej z całego świata. Zachwyca też Stranova synagoga – najstarsza synagoga w całej Europie oraz Stary Cmentarz Żydowski, którego historia zaczęła się w początkach XV wieku.

  Praga może oczarować każdego. To miasto zachwyca historycznymi dzielnicami oraz perełkami dawnego budownictwa. Wycieczki po czeskiej stolicy mogą każdemu sprawić wiele radości, a z całą pewnością będą fascynującym doświadczeniem.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne