1. Poznań – atrakcje dla dzieci

  Wybierasz się z dzieckiem do Poznania i szukasz ciekawy miejsc, w które możesz je zabrać? A może mieszkasz w okolicy i szukasz pomysłu na ciekawe popołudnie? Sprawdź, gdzie warto pójść z dzieckiem w Poznaniu.

  Jednym z miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć w Poznaniu jest oczywiście renesansowy Stary Rynek. Szczególną uwagę zwraca ratusz położony w samym centrum tego miejsca i jego popularne w całym kraju trykające w samo południe koziołki. Również na starym rynku znajdziemy wiele obiektów gastronomicznych, a w punkcie informacji możemy otrzymać bezpłatny przewodnik.

  Przejdźmy jednak do atrakcji typowo dziecięcych. Niewątpliwie należ do nich Rogalowe Centrum, gdzie dzieci mogą własnoręcznie wyrobić popularne Rogale Świętomarcińskie. Jeśli nasze dzieci lubią ciekawe zagadki i rozwiązywać przygody – koniecznie zabierzcie je do Tajemniczego Pokoju, który jest jedną z najnowszych atrakcji miasta.

  Wystawa, teatr animacji, kino i miejsce pełne dziecięcej zabawy? Takie atrakcje tylko w Centrum Kultury Zamek, mieszczące się w dawnym zamku cesarskim. Warto również zajrzeć do Parku Cytadela, który jest świetnym miejscem na rodzinny spacer. Urocze alejki,  place zabaw i pozostałości po fortyfikacjach to tylko niektóre z atrakcji tego miejsca.

  Sprawdź wszystkie:
  –> atrakcje dla dzieci – Poznań <–

  Jednymi z wizytówek miasta są również ZOO w Poznaniu, oraz wyjątkowa Palmiarnia, która jest największym tego typu obiektem w naszym kraju. Spotkamy tam nie tylko egzotyczną roślinność, ale i wyjątkowe ryby. Dzieci z pewnością będą zachwycone!

  Najbardziej rekreacyjną częścią poznania jest Malta. W Malta Ski przez cały rok możemy korzystać z wyciągu narciarskiego, toru saneczkowego i poczuć prawdziwe emocje na kolejce górskiej. U wybrzeży jeziora Maltańskiego możemy też wybrać się na kilkukilometrową wycieczkę zabytkową kolejką turystyczną – Maltanką. Kolejną atrakcją tej części miasta są oczywiście Termy Maltańskie – wyjątkowe miejsce pełne wodnego szaleństwa, które przypadnie do gustu małym i dużym.

   

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne