1. Półwysep Helski – czy warto na wakacje?

  „Cudze chwalicie, swojego nie znacie” – to wiekowe już powiedzenie, które doskonale pasuje do tematyki tego artykułu. Nie wielu wie, że Półwysep Helski uznawany jest za jeden z najpiękniejszych na świecie, a podróżnicy z najdalszych zakątków świata odwiedzają nasz kraj, tylko po to, by zobaczyć to wspaniałe miejsce. Pomijając już zalety, za które dziękować możemy Matce Ziemi, warto zwrócić również uwagę na infrastrukturę, która sprawia, że Półwysep Helski to doskonała destynacja na rodzinne wakacje w naszym kraju.

  Półwysep Helski rodzinne atrakcje na wakacje co zobaczyć okolice Władysławowa

  • Dwa morza w jednym miejscu

  Co w głównej mierze popycha nas do wyjazdów nad morze? Woda i plaże! Hel to miejsce, które może zaoferować aż dwa wspaniałe zbiorniki wodne. Spędzając wakacje właśnie w tym miejscu, z jednej strony mamy dostęp do Morza Bałtyckiego, a z drugiej do Zatoki Puckiej, która oferuje wspaniałe warunki do rekreacji i uprawiania sportów wodnych.

  • Zamki z piasku
    

  Drugi powód to plaże – w tym miejscu mają one nawet kilkadziesiąt metrów szerokości i rozciągają się niemalże na całej długości Półwyspu Helskiego. Piasek szczególnie uwielbiany jest przez dzieci, które mogą stawiać z niego najróżniejsze budowle, aczkolwiek wypoczynek na plaży to także doskonały pomysł na relaks dla osób dorosłych.

  • Malownicze trasy otoczone morzem
    

  Dla wszystkich osób, które wolą spędzać czas aktywnie, półwysep helski oferuje świetnie przygotowane trasy rowerowe oraz ścieżki i deptaki turystyczne, które również można wykorzystywać do biegania, jazdy na rolkach czy spokojnych spacerów pośród niesamowitych krajobrazów.

  • Ciekawostki kulturowe
    

  Warto również zwrócić uwagę na kulturalne i historyczne zaplecze, jakie oferuje Półwysep Helski. Militarny szlak, artefakty rybackiej i kaszubskiej kultury, a wszystko to opatrzone ciekawostkami i legendami zapierającymi dech w piersiach – to po prostu trzeba przeżyć samemu.

  • Miejskie atrakcje
    

  Kiedy zechcecie nieco odpocząć od krajobrazu nadmorskiego, w pobliżu usytuowane jest nasze piękne Trójmiasto, do którego można dostać się np. za pomocą tramwaju wodnego. Gdańsk, Gdynia i Sopot to po części doskonałe miejsce dla fanów historii, a po części moc atrakcji i rozrywek przeznaczonych dla turystów w każdym wieku.

  Podsumowując, jeśli nie udało Ci się odwiedzić jeszcze Półwyspu Helskiego, nadszedł na to najwyższy czas. Zachęcającym może być fakt, że osoby, które odwiedzają to miejsce regularnie, co roku wracają z jeszcze większym zapałem, by poznawać nowe atrakcje oraz niespodzianki, których jeszcze nie udało się im odkryć.

  Sprawdź koniecznie:

  Półwysep Helski i okolice Władysławowa – rodzinne atrakcje 

Kategorie
Aktualności