1. Polacy pokochali rodzinne Święta…w hotelach!

  Rodzinna atmosfera, uroczysta wigilijna kolacja, a chwilę później szaleństwa na basenie czy zabawa w hotelowej wiosce Św. Mikołaja. Tak! Polacy coraz częściej decydują się na spędzenie świąt poza domem.

  Na zachodzie wyjazdy turystyczne na Święta Bożego Narodzenia stały się normą. Polskie rodziny nadal w większości spędzają ten czas rodzinnie, jednak z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na połączenie świętowania z odpoczynkiem. Jak wynika z obserwacji redakcji portalu www.dzieckowpodrozy.pl, tylko w listopadzie zainteresowanie ofertami rodzinnych pobytów świątecznych było dwukrotnie wyższe niż w ubiegłym roku. Wyszukujemy już nie tylko tradycyjnie ofert w górach, poszukiwane są również hotele na Mazurach czy nad Bałtykiem, który zimą kusi wyjątkowym krajobrazem, ciszą i znacznie atrakcyjniejszymi cenami niż w popularnych górskich miejscowościach. Wyjazd świąteczny to wydatek od kilkuset do kilku tysięcy, jednak większość najlepszych hoteli przyjaznych dzieciom nie już wolnych miejsc.

  rodzinne święta w hotelu

  Świąteczne hotelowe atrakcje

   

  Hotele prześcigają się coraz atrakcyjniejszymi programami pobytu. Wizyta Mikołaja, rodzinne ognisko, olimpiada z reniferami, świąteczne animacje, warsztaty kulinarne: kuchnia Pani Mikołajowej – to tylko część z atrakcji przygotowanych przez Hotel Astor w Jastrzębiej Górze. Oczywiście nigdzie nie zabraknie uroczystej kolacji wigilijnej przy nastrojowej muzyce. Do tego dochodzą liczne dekoracje, które dodatkowo podkreślają wyjątkową atmosferę.

  – Święta organizujemy od wielu lat, jest to nasza tradycja. Mamy bardzo dużo stałych Gości, którzy wracają co roku i to za każdym razem w większym gronie. Liczba osób spędzających u nas święta to ok 350, część z nich już w trakcie wyjazdu robi rezerwację na kolejny rok. Na początku listopada na ogół zamykamy sprzedaż. – komentuje Aleksandra Jeka – manager marketingu Hotelu Astor Jastrzębia Góra.

  Ile kosztują święta w hotelu?

  – 5 dni (4 noclegi) w hotelu z aquaparkiem nad morzem zaczynają się od 696 pln od osoby (dla dzieci zniżki)
  – cztero gwiazdkowy hotel w Dźwirzynie oferuje pakiet świąteczny w cenie 900 pln os. (dzieci do 4 lat gratis)
  – jeśli poszukamy ofert bez rozbudowanego zaplecza SPA (apartamenty, mniejsze hotele, ville i pensjonaty) wówczas 4 noclegi dla rodziny 2+1 mogą kosztować 600-1200 pln ze śniadaniami za cały świąteczny pobyt

  W górach znacznie droższe są pobyty w hotelach z aquaparkiem czy basenami. Również w apartamentach czy rodzinnych pensjonatach ceny są wyższe niż w podobnych warunkach nad Bałtykiem i rozpoczynają się od 1000 pln za rodzinny pobyt ze śniadaniami. Tańsze są wyłącznie kwatery i ville oferujące noclegi bez śniadań. 

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne