1. Pobierowo

  Pobierowo to turystyczna miejscowość położona nad morzem bałtyckim w województwie zachodniopomorskim. Pobierowo znane jest z piaszczystych plaż polskich oraz dużej ilości strefy leśnej do której zaliczają się drzewa sosnowe. Jest to wyjątkowy teren z najczystszym klimatem nad morzem do którego co roku przybywają liczne grupy turystów z Polski oraz Niemiec. Pobierowo słynie z bogatej szaty roślinnej i ceniącego sobie spokoju oraz jodu morskiego który jest perłą turystyczną Polski.

  Pobierowo to ciekawa nadmorska miejscowość z której można zwiedzić w bliskiej odległości inne urokliwe turystycznie miejsca takie jak Rewal czy Dziwnów, które posiadają liczne zabytki oraz nie często spotykane obiekty sakralne i atrakcje dla dzieci. Rewal położony jest od Pobierowa tylko 6 kilometrów więc warto go zobaczyć ponieważ znajduje się w nim „Bajkowa Chata” w której nie tylko dużą radość odnajdą dzieci ale również dorośli.

  Dla zakochanych w Rewalu jest wyjątkowe miejsce w Polsce to „Aleja Róż i Zakochanych” rozciągająca się w wzdłuż klifu morskiego. Jest to bardzo ciekawe miejsce, charakteryzuje się dużą ilością ponad 140 gatunków róż, ozdobnych krzewów oraz ławeczek z rzeźbami postaci znanych bohaterów z książek.

  Natomiast podczas wakacji w Pobierowie nie można zapomnieć o innym nadmorskim miejscu w którym odnajdziemy ciekawe obszary turystyczne. Jest to Dziwnów i z Pobierowa dzieli nas tylko już 13 kilometrów drogi. Warto zaplanować wycieczkę do tego pobliskiego miasteczka gdyż znajduje się w nim park miniatur oraz kolejek. Bardzo unikatowe miejsce w Polsce, są w nim małe latarnie morskie, kolejki, nietuzinkowa atrakcja dla dzieci, całość wykonana jest w małej skali w barwnych kolorach i z ogromną precyzją.

  W Pobierowie jest wiele hoteli aby wynająć pokój podczas pobytu wakacyjnego latem lub zimą.
  Jest duży wybór kwater prywatnych w domach, domków noclegowych, każdy znajdzie coś dla siebie. Bogaty rodzaj restauracji, smażalni i barów serwuje najlepsze morskie ryby oraz dania obiadowe. Najlepiej przed planowanym pobytem w tej pięknej nadmorskiej miejscowości poczytać informacje na stronach internetowych Pobierowa lub zakupić przewodnik turystyczny, a to z pewnością ułatwi zwiedzanie.

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne