1. Piknik country w Mrągowie 2015

  To jedna z najpopularniejszych wakacyjnych imprez w kraju, na którą już od wielu lat przyjeżdża kilkadziesiąt tysięcy fanów muzyki country. Ale to coś więcej niż tylko koncerty, to także mnóstwo imprez towarzyszących w całym mieście i świetna zabawa dla wszystkich turystów. I to w samym środku lata!

  Słowo ‘piknik’ bardzo dobrze oddaje charakter tego wydarzenia. Oprócz zagorzałych wielbicieli country przyjeżdżają tu także całe rodziny, które chcą miło spędzić czas i podziwiać piękno Mazur. Już wkrótce pełne informacje o pikniku 2015. Zeszłoroczny festiwal został podzielony na dwie części – w dniach 27 i 28.07 będą odbywać się koncerty w ramach „Międzynarodowego Pikniku Country”, natomiast 29.07 prezentowany będzie program „Country i okolice”. Program Pikniku 2014 będzie bogaty! Tak było w 2012 roku: Dwa pierwsze dni pikniku to występy największych gwiazd country z całego świata. Do Mrągowa przyjedzie m.in. pochodząca z Nashville, a więc kolebki tego rodzaju muzyki, grupa The SteelDrivers, która była aż trzykrotnie nominowana do nagrody Grammy. Inni amerykańscy artyści na festiwalu to Rob Ryan Roadshow i James Lann Band. Można będzie zobaczyć na żywo także Noela Couttsa z Nowej Zelandii oraz Jason Lee McKinney Band i Flynnville Train. Z pewnością nie gorzej wypadną polskie zespoły i soliści, bo przecież taką muzykę w naszym kraju gra się coraz częściej.

  Ostatni dzień należeć będzie do wykonawców luźno związanych ze sceną country. Wystąpi m.in. Gienek Loska znany z programu X-Factor oraz zespół Wilki, który właśnie podczas pikniku będzie świętował swoje XX-lecie.

   

  Piknik Country Mrągowo 2015

  Festiwalowe koncerty odbędą się w tym roku w nowym, jeszcze większym niż poprzedni, amfiteatrze. Samo miasto natomiast zmieni się nie do poznania. Podczas festiwalu odbędzie się Parada Country, planowane są pokazy strojów kowbojskich, a witryny sklepowe urządzone zostaną także w stylu country. Ustawiona zostanie także Scena miejska, na której także odbywać będą się koncerty. Można będzie poczuć się jak na prawdziwym Dzikim Zachodzie!

  Tak prezentował się program Pikniku Country w Mrągowie w poprzednich edycjach:

  Piątek 27 lipca

  Oficjalne otwarcie nowego amfiteatru (C. Makiewicz, Honky Tonk Brothers, M. Gorajska, M. Kalaga)
  James Lann Band (USA)
  Rob Ryan Roadshow (USA/D)
  Jason Lee McKinney (USA)
  Alicja Boncol & Koalicja
  Tomasz Szwed i inni

  Sobota 28 lipca

  Flynnville Train (USA)
  The SteelDrivers (USA)
  Noel Coutts (Nowa Zelandia)
  Trace
  Lonstar
  XX-lecie zespołu Colorado oraz goście

  Niedziela 29 lipca

  XX-lecie zespołu Wilki w rytmie country
  Gienek Loska Band
  Zgredybillies
  Hamak
  Next Generation
  Laureaci konkursu „Przepustki do Mrągowa”
   

  Przekonaj się, że wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa!

  Impreza odbywa się w samym środku wakacji – sprawdź jaka będzie pogoda w lato 2015

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne