1. Pijalnia Wód i Palmiarnia – Inowrocław

  Już w najbliższych tygodniach Inowrocław wzbogaci się o kolejną ciekawą atrakcję turystyczną. W uzdrowiskowej części miasta, w Parku Solankowym, tuż przy Ogrodach Papieskich wybudowano pijalnię wód mineralnych z palmiarnią. To miejsce szczególne, służące rekreacji całych rodzin. Podziwiać tu będzie można przepiękne rośliny egzotyczne, degustować inowrocławskie wody mineralne, a także zwiedzić ciekawie zaaranżowaną chatę kujawską.

  Inowrocław Palmiarnia Pijalnia Wód

  Pijalnia jest obiektem o nowoczesnej architekturze, mocno doświetlonym ogromnymi oknami-witrynami. Duże przeszklenie ścian pozwala podziwiać bogatą zieleń parku zdrojowego, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Przy pijalni wybudowano zadaszony taras z leżakami, podparty arkadą. Do ogrzewania budynku wykorzystuje się światło słoneczne dzięki zastosowaniu systemu ekologicznych pomp cieplnych i kolektorów słonecznych. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

  Oprócz pijalni wód w kompleksie znajduje się również palmiarnia, pierwsza w województwie kujawsko-pomorskim. Egzotyczny klimat oranżerii tworzy tropikalna roślinność, w niedalekiej przyszłości zamieszkają tu także ptaki. Palmiarnia ma niepowtarzalny urok i z pewnością będzie ulubionym miejscem spacerów, zwłaszcza zimą, kiedy doskwiera brak ciepła i parkowej zieleni.

  W pijalni znajduje się kawiarnia oraz ujęcie wody mineralnej, wydobywanej z lokalnych źródeł: „Jadwigi” i „Inowrocławianki”. Naukowcy potwierdzili, że działanie inowrocławskich wód ma zbawienny wpływ na ludzkie zdrowie. „Jadwiga” pita w odpowiednich ilościach może doprowadzić do zwiększenia wydzielania soku żołądkowego oraz pobudzać czynności wątroby i trzustki. „Inowrocławianka” zawiera znaczne ilości sodu, wapnia, magnezu, chlorków oraz jodków. Woda bogata w te składniki uzupełnia niedobór elektrolitów, jest zalecana osobom wykonującym duży wysiłek fizyczny, m.in. sportowcom.

  Dowiedz się więcej !

  Budowa pijalni wód z palmiarnią to zadanie zrealizowane przez Miasto Inowrocław w ramach projektu unijnego. Łączny koszt inwestycji wyniósł 3,9 mln zł, z czego 60 proc. stanowiło wsparcie ze środków unijnych, pozostałe nakłady pochodzą z budżetu miasta.
   

  Już wkrótce nowe zdjęcia!

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne