1. Piękno Wysp Kanaryjskich – Teneryfa, Lanzarote, Fuerteventura…

  Ten wyjątkowy archipelag wysp oddalony jest od Europy o 1000 kilometrów, a bliskość Afryki w znacznym stopniu wpływa na panujący tu klimat. Są to wyspy idealne na wakacje, o czym doskonale już wiedzą polscy turyści. Od lat chętnie wybierają się oni w podróż właśnie na Wyspy Kanaryjskie. Co warto o nich wiedzieć? Jakie atrakcje znajdziecie na popularnej Teneryfie, Lanzarote, Gran Canaria czy Fuerteventurze ? 

  Należący do Hiszpanii archipelag na Atlantyku składa się z siedmiu dużych wysp oraz z wielu mniejszych wysepek, wśród których można znaleźć również bezludne wyspy. Te największe cieszą się wyjątkową popularnością wśród turystów, przy czym najchętniej odwiedzana jest Teneryfa, dużym zainteresowaniem cieszy się również Lanzarote oraz Fuerteventura. Dlaczego właśnie te trzy wyspy są najwyżej oceniane przez turystów?

  Wyspy Kanaryjskie - TENERYFA

  O popularności Teneryfy decyduje jej doskonałe zagospodarowanie odraz fakt, iż to właśnie ona jest największą wyspą w całym archipelagu. Nie brak tu miejsc godnych uwagi, jak np. wulkan Teide oraz tak piękne miasto o historycznej zabudowie, jakim jest La Laguna. Turyści najchętniej spędzają wakacje w południowej części tej wyspy, w której panują najlepsze warunki dla podróżnych. Liczne hotele i miejscowości o turystycznym charakterze tętnią tu życiem przez cały rok. Szczególnie popularny jest tu obszar znany jako Costa Adeje, na terenie którego nie brak i pięknych plaż, i nowoczesnych hoteli. Tu również znajdują się liczne centra rozrywki, w których można spędzić czas na zabawie.

  Kolejną dobrze znaną wyspą w tym archipelagu jest Lanzarote. To ona znajduje się najbliżej Afryki, co też świadczy o jej wyjątkowym charakterze. Panuje tu łagodny klimat, dzięki czemu wyspa chętnie jest odwiedzana przez cały rok. Można tu podziwiać wspaniałą roślinność, a w krajobrazie wyspy bardzo ważne miejsce zajmują winnice, zakładane na wulkanicznych glebach. Miejsc, w których można podziwiać wulkaniczny krajobraz jest tu sporo, przy czym szczególnie interesującym zakątkiem na wyspie jest Park Narodowy Timanfaya. Spacer po jego wulkanicznych stożkach jest jedną z największych atrakcji wyspy. Ruch turystyczny koncentruje się jednak na wybrzeżach, a piękne plaże przyciągają i miłośników opalania się, i tych, którzy wolą uprawiać sporty wodne.

  Bardzo popularna jest również Fuerteventura. Znana z pięknej linii brzegowej jest idealnym miejscem dla miłośników wypoczynku. Może pochwalić się piękną roślinnością oraz zróżnicowanym krajobrazem, nie brak też na jej terenie ciekawych miast. Tym najważniejszym jest Puerto del Rosario, choć najważniejszym ośrodkiem wypoczynkowym na wyspie jest Corralejo.

  Oprócz tych trzech najbardziej znanych wysp na uwagę z pewnością zasługuje również wulkaniczna La Palma, znana z cichej i spokojnej atmosfery. Brak tu wprawdzie większych kurortów, za to doskonale rozwija się agroturystyka. Zachwycić może również Gran Canaria, znana m. in. z pięknego miasta Las Palmas de Gran Cacarias oraz malowniczego portu. Sama wyspa zaskakuje zróżnicowanym krajobrazem, a można tu ujrzeć i piaszczyste wydmy, i ukryte w gęstych lasach wąwozy. 

  Sprawdź: pogoda na Wyspach Kanaryjskich jesienią – temperatury październik i listopad

  Już wkrótce więcej ciekawych miejsc i atrakcji na wakacje! Zapraszamy!

  Gdzie na wakacje

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne