1. Park Miniatur Latarni Morskich Niechorze

  W przepięknej scenerii nadmorskiego kurortu Niechorze udało się zgromadzić wszystkie polskie latarnie. Te niezwykłe budowle zachwycają swoim wyglądem nawet wtedy, gdy ogląda się je w miniaturowej skali.

  Wskazywały drogę marynarzom i rybakom wracającym do domu, dziś są jednymi z najciekawszych atrakcji turystycznych na polskim wybrzeżu. Latarnie morskie – symbol tęsknoty za domem i światło prowadzące do celu. Obecnie niewiele z nich wciąż pełni swoją pierwotną funkcję, a tylko część udostępniona jest do zwiedzania. Poza tym rozrzucone są po całym Pomorzu, od Świnoujścia aż po Krynicę Morską. Dlatego w Niechorzu powstał Park Miniatur Latarni Morskich, który przybliża nam wszystkie te niezwykłe obiekty za jednym razem.

  Sprawdź również: atrakcje dla dzieci nad morzem
   

  Atrakcje Park Miniatur Latarni Morskich

  Niechorze nie zostało wybrane na lokalizację takiego obiektu przypadkowo. Znajduje się tu latarnia sięgająca korzeniami II połowy XIX wieku, widać ją także z parku miniatur, można więc porównać ją z jej repliką. Latarnie w parku zostały odwzorowane w skali 1:10, z wielką dbałością nawet o najmniejsze szczegóły. Dzięki ustawionym tablicom informacyjnym możemy poznać ich historię oraz specyfikację techniczną. Można też wynająć przewodnika. Zobaczymy tu wszystkie latarnie polskiego wybrzeża, w tym także te nieczynne i już nieistniejące, ale również polskie latarnie umieszczone na stacjach polarnych – Arctowski i Hornsund. Dodatkową ciekawostką jest model pływającego po Bałtyku latarniowca Adlergrund (statku pełniącego funkcję latarni). Jest tu też sklepik z pamiątkami i mała gastronomia. Park jest ładnie urządzony, z dużą ilością klombów kwiatowych i zieleni. Znajduje się w otoczeniu lasu, niedaleko plaży.

  Ceny biletów Park Miniatur Latarni Morskich Niechorze

  osoby dorosłe – 19 zł
  seniorzy, studenci i niepełnosprawni – 17 zł
  młodzież (14-18 l.) – 16 zł
  dzieci do lat 14 – 15 zł
  bilet rodzinny (dwie osoby dorosłe + dzieci) – 55 zł

  Grupy powyżej 15 osób – 10% zniżki. Jeden opiekun na grupę ma wstęp wolny.
   

  Zobacz latarnie w parku miniatur:

  Sprawdź:

  Najlepsze atrakcje dla dzieci w Polsce

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne