1. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile

  Kierunek: EKONOMIA, specjalność: TURYSTYKA I HOTELARSTWO

  Specjalność ta kształci w zakresie wyspecjalizowanych umiejętności związanych z prowadzeniem przedsiębiorstw hotelarskich oraz innych obiektów świadczących usługi noclegowe: pensjonatów, domów wczasowych, gospodarstw agroturystycznych, ośrodków wypoczynkowych, zakładów uzdrowiskowych, apartamentów mieszkalnych i kwater prywatnych.

  Należy podkreślić, że PWSZ w Pile jest członkiem – założycielem Organizacji Turystycznej Północnej Wielkopolski „Dolina Noteci”.
  Ekonomiczny charakter studiów sprawia, że absolwent specjalności, znający specjalistyczny język obcy i wyposażany w bogatą wiedzę z zakresu funkcjonowania międzynarodowego rynku hotelarskiego, posiada predyspozycje do pracy zarówno w międzynarodowych sieciach hotelowych, zarządzania niezależnymi obiektami noclegowymi, jak i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

  Absolwent studiów potrafi także analizować gospodarcze i społeczne procesy wpływające na działalność turystyczną i rekreacyjną w skali globalnej, regionalnej i lokalnej, jak również ekonomiczne i prawno-organizacyjne zasady działania obiektów wypoczynkowych.
  Celem studiów jest przygotowanie specjalistów do pracy na stanowiskach operacyjnych, analitycznych i menedżerskich w przedsiębiorstwach świadczących usługi turystyczne.

  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile
  ul. Podchorążych 10
  64-920 PIŁA


  www.pwsz.pila.pl

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne